رئیس فدراسیون والیبال گفت: افزایش همکاری با کشورهای قدرتمند در والیبال از اولویت‌های کاری فدراسیون است.

به گزارش مرورنیوز به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی که برای شرکت در سى و پنجمین کنگره جهانى فدراسیون بین‌المللى والیبال در شهر بوئنس آیرس آرژانتین حضور دارد، درباره امضای تفاهمنامه با فدراسیون والیبال کانادا گفت: در راستای توسعه روابط فی مابین فدراسیون والیبال ایران و سایر کشورهای قدرتمند این رشته ورزشی، این تفاهمنامه امضا شد.

وی با بیان اینکه از قبل مذاکراتی برای با طرف کانادایی برای همکاری‌های مشترک داشتیم، اظهار داشت: در حاشیه اجلاس آرژانتین نیز نشست دیگری با «مارک اکرت» رئیس فدراسیون والیبال کانادا برگزار کردیم و در مجموع به توافق رسیدیم.

رئیس فدراسیون والیبال ایران تصریح کرد: فدراسیون والیبال ایران تاکنون با کشورهای متعددی از جمله آمریکا، فرانسه، آلمان، لهستان و صربستان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده است و با فدراسیون کانادا نیز در این راستا برای همکاری بیشتر به توافق رسیدیم.

داورزنی با تاکید بر اینکه افزایش همکاری ها با کشورهای قدرتمند در رشته ورزشی والیبال از اولویت های کاری است، گفت: در حاشیه کنگره جهانی فدراسیون والیبال با دیگر کشورها در تعامل خواهیم بود تا در نهایت منجر به افزایش همکاری‌ها شود و والیبال ایران از تجربه این کشورها بهره‌مند شود.

سی و پنجمین دوره کنگره جهانی فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB) از 13 تا 15 مهر به میزبانی بوئنوس آیرس برگزار خواهد شد. انتخاب رؤسای کمیته‌های مختلف فدراسیون جهانی از جمله محورهای این اجلاس است و محمدرضا داورزنى و محمود افشاردوست هم به عنوان نمایندگان ایران شانس دستیابى به ریاست کمیته‌هاى مختلف را خواهند داشت.

فدراسیون والیبال ایران در این دوره از کنگره جهانى والیبال برای ٣ سهمیه از جمله کمیته داوران و مسابقات خود را کاندید کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز