رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: با تاکید بسیار بر مسائل فرهنگی خراسان رضوی کمترین میزان حواشی فوتبال و تماشاگران را داشته است.

به گزارش مرور نیوز، محمد مهدی برادران در گردهمایی سالانه رؤسای هیات‌های فوتبال سراسر کشور اظهار کرد: مشهد سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شناسایی شده است و امیدواریم بتوانیم میزبان مسابقات فوتبال کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ در مشهد باشیم.

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی تصریح کرد: خراسان رضوی ۲۷ شهرستان دارد که ۲۵ شهرستان در تمام رده‌های سنی لیگ دارند و برنامه ریزی‌های مناسب برای دو حوزه‌ای که لیگ ندارند نیز انجام شده تا فعال شوند، همچنین در تقویم استانی مسابقات برای سال جدید بالغ بر ۲۵۰۰ بازی پیش بینی شده است.

وی درباره تیم‌های مختلف استان خراسان رضوی گفت: در استان خراسان رضوی علاوه بر لیگ برتر فوتبال و فوتسال، لیگ یک، لیگ دو و زیر گروه دو نیز داریم و در رده‌های مختلف نوجوانان، امید، جوانان و نونهالان سهمیه‌های جدید به شهرستان‌ها اختصاص داده‌ایم تا لیگ‌های جدید تاسیس شود.

برادران ادامه داد: خراسان رضوی دو تیم در لیگ برتر کشور، سه تیم در دسته سه و چهار تیم در رده‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان دارد و مجموعه فعالیت‌هایی که تاکنون صورت گرفته است با حمایت ورزش دوستان بوده است.

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی با اشاره به نقش ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: ارتقای فوتبال باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و لازم است در کنار افزایش زیرساخت‌ها، اخلاق ورزشی را نیز گسترش دهیم و خراسان رضوی در این راستا دو مدرسه فوتبال ویژه ایتام راه‌اندازی نموده است تا به طور رایگان به ایتام آموزش داده شود.
وی با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی افزود: در نشست‌های مختلف تاکید عمده بر بحث‌های فرهنگی داریم و علاوه بر رشد کمی و کیفی در حوزه مسائل اخلاقی نیز باید پیشرفت کنیم و خراسان رضوی با وجود این تاکیدات کمترین میزان حواشی فوتبال و تماشاگران را داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز