سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: اگر بخواهیم تیم ملی را به عنوان اولویت قرار دهیم، باید این برنامه را اجرا کنیم.

به گزارش مرورنیوز، مجید جلالی درباره وضعیت پیکان اظهار داشت: با جدیت به تمرینات خود ادامه می دهیم و کارمان هم بسیار سخت است. به هر حال تیم ما تازه لیگ برتری شده و نیاز است که به هماهنگی برسد. این هماهنگی نسبی به دست آمده و پیشرفت ما هم خیلی خوب بوده است.

وی افزود: این تعطیلات وقفه ایجاد می کند اما ما سعی می کنیم که خودمان را با این تعطیلات هماهنگ کنیم. من از فروردین ماه برنامه را گرفتم و دیدم که با توجه به برنامه های تیم ملی و جام حذفی و لیگ برتر اجرا نکردن این برنامه اجتناب ناپذیر است. همان جا از همکاران خواستم که برای فصل بعد برنامه ریزی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان تصریح کرد: به هر حال تیم ما نیاز به تمرینات بیشتری دارد. از سویی اگر بخواهیم تیم ملی را به عنوان اولویت قرار دهیم، باید این برنامه را اجرا کنیم.

جلالی درباره صادر نکردن مربی به کشورهای همسایه در سالهای اخیر گفت: این موضوع نیاز به بحث کارشناسی و خیلی مفصل دارد. اینکه بعد از 40 سال از انقلاب، مردم می گویند خودمان هیچ مربی نداریم، پس یک مساله ای هست. مطمئن باشید این موضوع به خاطر این نیست که بگوییم مربیان ایرانی از علم روز دنیا به دور هستند.

وی افزود: شاید برخی از مسائل هم سیاسی باشد. شاید گاهی اوقات این اتفاق رخ داده که مربیان شانس صادر شدن داشتند اما به دلایل سیاسی و عقیدتی نتوانستند به کشورهای دیگر بروند. مثلا مربی ایرانی نتوانسته برود در کویت کار کند. مطمئنا مربیان ایرانی دانش خوبی دارند و اگر نتوانستند پیشرفت کنند، به خاطر این نیست که استعداد ندارند.

جلالی در پایان گفت: من از 10 سال قبل از خارج از کشور پیشنهاد داشتم. از اروپا هم بود اما آن را خیلی جدی نگرفتم. از کشورهای همجوار بیشتر پیشنهاد بود. با وزارت خارجه صحبت کردم و گفتند صلاح نمی دانیم بروی. مثلا رضازاده دوره وزنه برداری اش تمام می شود یا آرش میراسماعیلی بلافاصله بعد از دوره قهرمانی مربی می شود. علی دایی دارد بازی می کند و بعد مربی می شود. این نشان می دهد که دیدگاه تخصصی مربیگری نداریم. نمی توانیم بگوییم اگر بازیکن خوبی است، مربی خوبی هم می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز