سرپرست دپارتمان داوری درباره انتخاب داور دربی پایتخت توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش مرور نیوز، رضا سخندان سرپرست دپارتمان داوری درباره احتمال قضاوت موعود بنیادی فر در دربی پایتخت گفت: این موضوع هنوز به قطعیت نرسیده است. ما ۴ داور که از اول بازی‌های لیگ برتر قضاوت خوبی داشتند را به عنوان نامزد های داوری دربی انتخاب کردیم.

او افزود: موعود بنیادی فر، بیژن حیدری، علی صفایی و حسن اکرمی کاندیدای قضاوت در دربی هستند که از بین این ۴ نفر یکی را به عنوان داور دربی انتخاب می‌کنیم.

سخندان درباره اینکه احتمال دارد داور خارجی دربی پایتخت را قضاوت کند، گفت: اشتباهات داوران خارجی در دربی خیلی بیشتر از داوران داخلی بوده است. مسائل و مشکلات در زمان قضاوت داوران خارجی زیاد بود و پنالتی و اخراج نمی گرفتند.

رئیس دپارتمان داوری درباره اینکه داوران خارجی در اخراج نکردن بازیکنان در دربی توجیه شده بودند، گفت: نه، داور ایرانی یا خارجی به عنوان یک انسان جایز خطا است. اشتباهات داوران در بازی‌های خارجی هم وجود دارد و ایرادات داوران از سوی VAR تصحیح می‌شود. البته مسئولان کمیته داوران به دنبال این هستند که طوری آموزش به داوران بدهند که این خطا‌های انسانی کمتر شود.

سخندان درباره زمان ورود کمک داور ویدیویی به ایران گفت: من کارگروه VAR نیستم و خبری در این باره ندارم. اما اطلاع دارم که عزیزی خادم مصمم است تا VAR را به ایران بیاورد. در تمام دنیا از VAR استفاده می‌شود و این سیستم یک نیاز در فوتبال کشورمان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز