در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های فوتبال باشگاهی، پرسپولیس همچنان رتبه نخست ایران را در اختیار دارد.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۲۳ آذر) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفت.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۶۰۴ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی هفته گذشته در رتبه پنجم قاره کهن باقی ماند و با ۳ پله سقوط نسبت به رده بندی هفته گذشته به رتبه ۱۱۱ جهان بازگشت.

تیم فوتبال استقلال با ۱۵۳۵ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی هفته قبل در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران باقی ماند. شاگردان فرهاد مجیدی با ۲ پله صعود نسبت به رده بندی هفته گذشته در جایگاه ۱۰ آسیا قرار گرفتند و با ۱۰ پله صعود در سطح جهانی به رتبه ۲۲۲ رسیدند.

تیم فوتبال سپاهان با ۱۵۲۲ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی سومین تیم برتر فوتبال ایران است. این تیم با یک پله صعود نسبت به رده بندی قبلی در رتبه ۱۴ آسیا جای گرفت. طلایی پوشان اصفهان در سطح جهانی در مقایسه با هفته گذشته با ۳ پله صعود در رتبه ۲۴۷ قرار گرفته اند.

در این رده بندی تیم‌های تراکتور، فولاد و گل گهر سیرجان به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران جای گرفته‌اند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری نداشته و تیم کاوازاکی فرونتال ژاپن با ۱۶۹۳ امتیاز همچنان صدرنشین است. پس از این تیم، الهلال عربستان سعودی با ۱۶۷۹ امتیاز در رتبه دوم جای دارد.

چونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۶۲۱ امتیاز در رتبه سوم است. تیم اولسان هیوندای کره جنوبی با ۱۶۱۲ امتیاز بالاتر از پرسپولیس در رتبه چهارم قاره کهن قرار دارد.

در رده‌بندی جهانی نیز جایگاه ۲ تیم اول جدول تغییری نداشته و بایرن مونیخ با ۲۰۹۸ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است. پس از سرخپوشان آلمانی، تیم لیورپول انگلیس با ۲۰۲۷ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفته است. رئال مادرید با ۲۰۲۳ امتیاز به رتبه سوم صعود کرده و منچسترسیتی ۱۹۸۸ امتیازی را به رتبه چهارم فرستاده است.

اینترمیلان هم بدون تغییر با ۱۹۶۲ امتیاز همچنان در رتبه پنجم برترین تیم‌های باشگاهی جهان ایستاده است.

بر اساس این رده بندی بارسلونا با یک پله صعود در رتبه ۲۱ جهان قرار دارد.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:

بایرن مونیخ

لیورپول

رئال مادرید

منچسترسیتی

اینتر میلان

چلسی

آژاکس

پاری سن ژرمن

آتالانتا

یوونتوس

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز