تیم فوتبال پرسپولیس می‌تواند با موفقیت مقابل دو حریف سرسخت خود و مقداری شانس به صدر جدول برسد.

به گزارش مرور نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس علی‌رغم تمام مشکلاتی که در این فصل با آن‌ها مواجه بوده تا به اینجای کار عملکرد قابل قبولی داشته و با ۴۱ امتیاز در فاصله ۳ امتیازی استقلالِ صدرنشین قرار دارد. سرخابی‌های پایتخت در این فصل در آمار بازی‌های خود عملکرد مشابهی دارند و تنها تفاوت آن‌ها به شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک در هفته سوم باز می‌گردد که باعث شده فاصله‌ای ۳ امتیازی میان آن‌ها شاهد باشیم.

شاگردان یحیی گل‌محمدی در هفته نوزدهم و بیستم لیگ برتر دو تقابل حساس و سرنوشت‌ساز مقابل دو نماینده استان کرمان خواهند داشت. آن‌ها در چارچوب هفته نوزدهم امروز و از ساعت ۱۷ مهمان گل‌گهر سیرجان و در چارچوب هفته بیستم، در تاریخ ۹ اسفند میزبان مس رفسنجان خواهند بود.

دو نماینده استان کرمان در فوتبال ایران که به ترتیب رده‌های ششم و چهارم جدول رده‌بندی لیگ برتر را به خود اختصاص داده‌اند، در فُرم خوبی به سر می‌برند و شکست دادن آن‌ها در این روز‌ها برای هر تیمی کاری بسیار سخت است.

پرسپولیس سال گذشته در لیگ بیستم ۲ بار مقابل گل‌گهر و ۲ بار مقابل مس رفسنجان صف آرایی کرد که هر ۴ دیدار با پیروزی و کسب امتیازات کامل برای سرخپوشان همراه بود. آن‌ها در این ۴ نبرد، ۱۰ بار دروازه حریفان کرمانی خود را گشودند و با کسب ۱۲ امتیاز گامی مهم در مسیر کسب پنجمین قهرمانی پیاپی برداشتند.

تقابل‌های پرسپولیس با دو تیم کرمانی در لیگ بیستم:

پرسپولیس یک - مس رفسنجان صفر

گل گهر صفر - پرسپولیس ۵

مس رفسنجان صفر - پرسپولیس یک

پرسپولیس ۳ - گل گهر یک 

در فصل جاری لیگ برتر شرایط برای سرخپوشان بسیار متفاوت بود و آن‌ها در دو دیدار خود تا به اینجای کار نتوانسته‌اند عملکرد سال گذشته را به نمایش بگذارند. سرخپوشان در هفته سوم با یک گل مغلوب آلومینیوم اراک شدند و پس از آن در دو دیدار با گل‌گهر و مس به ۲ تساوی یک بر یک رسیدند و در هفته‌های مذکور امتیازات مهمی را از دست دادند.

تقابل‌های پرسپولیس با دو تیم کرمانی در لیگ بیست و یکم:

پرسپولیس یک - گل گهر یک

مس رفسنجان یک - پرسپولیس یک 

پرسپولیس امروز در دیداری مهم مهمان گل‌گهر سیرجان و شاگردان امیر قلعه‌نویی خواهد بود. در سوی دیگر رقیب اصلی این تیم یعنی استقلال در ورزشگاه آزادی به مصاف فجرسپاسی خواهد رفت، اما آبی‌پوشان در این تقابل با تیم پایین جدولی ۵ بازیکن خود (سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، محمد دانشگر، وریا غفوری و ابوالفضل جلالی) را به دلایل گوناگون در اختیار ندارند و احتمالاً کار سختی در پیش خواهند داشت.

با تمام این اوضاف یحیی گل‌محمدی با تکرار خاطرات خوب پارسال در تقابل با حریفان کرمانی و لغزش احتمالی استقلال، می‌تواند به تصاحب صدر در طول این دو هفته امید زیادی داشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز