با انصراف باشگاه شهرداری ارومیه از میزبانی رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا، این مسابقات در سالن فدراسیون در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه های مردان آسیا از 25 اردیبهشت تا اول خردادماه سال 1401 با حضور 11 تیم از 10 کشور قاره کهن برگزار خواهد شد.

پیش از این قرار بود این رقابت‌ها به میزبانی شهرداری ارومیه برگزار شود که با توجه به محرومیت‌ این باشگاه از سوی فدراسیون جهانی والیبال و با وجود دادن چندین مهلت و فرصت فدراسیون والیبال به باشگاه شهرداری ارومیه، این باشگاه نتوانست رضایت شاکیان خود از FIVB را جلب کند.

به گزارش سایت فدراسیون والیبال، مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی و مسئولین باشگاه شهرداری ارومیه با وجود تلاش‌های و مذاکرات فراوان اعلام کردند که نمی‌توانند این مشکلات را برطرف کنند و از حضور و میزبانی رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا انصراف دادند. این در حالی بود که مسئولین فدراسیون والیبال در نظر داشتند آذرباتری را به عنوان میزبان این رقابت‌ها اعلام کنند که مسئولین این تیم هم اعلام کردند نمی‌توانند میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده گیرند.

بر این اساس و با توجه به ترافیک رویدادهای بین‌المللی والیبال ایران در سال آینده، فدراسیون والیبال تصمیم گرفت که رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2022 را در سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار کند و تهران را به عنوان شهر میزبان این رقابت‌ها به کنفدراسیون والیبال آسیا معرفی کرد.

بدین ترتیب علاوه بر قهرمان لیگ برتر والیبال سال 1400 ایران، یک تیم دیگر از ایران به‌عنوان میزبان این رقابت‌ها در مسابقات باشگاه‌های مردان آسیا حضور خواهد یافت که فدراسیون والیبال در روزهای آینده پس از پایان لیگ برتر 1400 در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز