علیرضا دبیر گفت: نزدیک به ۷۰ درصد هزینه‌ی فدراسیون‌های ورزشی به ارز خارجی مربوط است.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در جلسه‌ی اعضای فراکسیون راهبری مجلس شورای اسلامی با مسئولان وزارت ورزش و جوانان گفت: از حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمک‌های وزارت ورزش و جوانان قدردانی می‌کنم، اما نکته مهم این است که ورزش رابطه‌ی مستقیمی با اقتصاد دارد و به هر اندازه که در ورزش سرمایه گذاری کنیم نتایج تیم‌ها در میادینبهتر خواهد بود. ما و تمامی فدراسیون‌های ورزشی نزدیک به ۷۰ درصد از مخارجمان با ارز خارجی است. در واقع افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی بودجه‌ی ورزش، پاسخگوی نیاز‌های ما نیست و این بودجه حداقل نیاز به افزایش ۵ برابری دارد.

جلسه‌ی اعضای فراکسیون راهبری مجلس شورای اسلامی با مسئولان وزارت ورزش و جوانان، در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. در این جلسه که با حضور حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی و بیش از ۲۰ نفر از اعضای این کمیسیون از جمله قاضی زاده هاشمی نماینده مردم سرخس و فریمان، منادی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو و ...، دکتر حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، و معاونت‌های مختلف این وزارتخانه برگزار شد، علیرضا دبیر به عنوان نماینده فدراسیون‌های ورزشی حضور داشت.

دبیر با بیان اینکه خرج کردن در ورزش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است، گفت: صحبت‌هایی را به نمایندگی از فدراسیون‌های ورزشی در این جلسه مطرح کردم، اما در مورد کشتی، ورزش ملی و اول کشور باید بگویم که ما ۱۱۲ قهرمان جهان و المپیک داریم. این عزیزان نزدیک به ۳۰۰ مدال جهان و المپیک را برای ورزش کشور به ارمغان آورده اند. کشتی نگین ورزش ایران است و ما هرچقدر که به این ورزش رسیدگی کنیم نتایج آن را در رقابت‌های المپیک، جهانی و بین المللی برداشت می کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز