مجمع عمومی فدراسیون فوتبال با یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان حادثه فروریختن ساختمان در آبادان آغاز شد. در ابتدای مجمع تاکید شد که شهاب‌الدین عزیزی خادم به علت محرومیت، دیگر حق مدیریت در فدراسیون فوتبال را ندارد و بنابراین ریاست او بر این فدراسیون،‌ رسما پایان یافت. همچنین مجمع فدراسیون هشتم شهریور ۱۴۰۱ را برای برگزاری انتخابات فدراسیون تعیین کرد.

به گزارش مرور نیوز، حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال و دبیر مجمع این فدراسیون با اعلام حضور ۷۸ نفر در این مجمع، رسمیت این جلسه را اعلام کرد. مجمع فدراسیون فوتبال دارای ۸۹ عضو است که قانونا ۸۷ نفر می توانند در جلسات شرکت کنند.

پیش از هر چیز، به احترام جانباختگان فوتبال، یک دقیقه سکوت اعلام شد.

عزل عزیزی‌خادم هنوز در دستور کار است؟

کامرانی‌فر هنگام قرائت دستور جلسه مجمع این فدراسیون، از بررسی عزل موقت عزیزی خادم هم نام برد و هیچ اشاره‌ای به خارج شدن این مساله از دستور کار مجمع نکرد. پیش‌تر گفته شده بود که این مساله از دستور کار مجمع خارج شده است.

بیرون از سالن مجمع، تدابیر امنیتی برقرار است و مسئولان حراست وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال خودروهای ورودی به هتل المپیک را بررسی می‌کنند.

اعضای مجمع فدراسیون فوتبال دستور جلسه قبلی مجمع این فدراسیون در تاریخ دهم اسفند ۹۹ را تایید کردند.

عزیزی‌خادم دیگر نمی‌تواند رئیس فدراسیون فوتبال شود

حسن کامرانی با اشاره به بند ۱۴ دستور کار محمع عمومی فدراسیون فوتبال مبنی بر عزل ارکان رسمی، توضیحاتی را ارائه کرد. او گفت: امروز یک روز سرنوشت ساز برای فوتبال کشور است و نمایندگان فیفا و AFC به این تصمیمات توجه دارند. می خواهم امروز شما را به واسطه مسئولیتی که بر دوش دارید، آگاه کنم. من باید پاسخگو باشم. ایرانی‌ها انسان های بزرگ و باشخصیت هستند. باید درک درستمان از فوتبال را به دنیا نشان دهیم. مخصوصا اینکه مردم ایران، منتظر تصمیمات ما هستند. با توجه به تکلیفی که شما بر دوش ما گذاشتید و اتفاقاتی که رخ داد، امروز می‌خواهم واقعیت را عرض کنم. نمی خواهم طرف یا ضد کسی باشم. می خواهم اطلاعات دقیق ارائه کنم.

هیچ خطری فوتبال ایران را تهدید نمی‌کند

وی ادامه داد: امروز تصمیم گرفته بودیم که نظرات موافق و مخالف شنیده شود اما بعد از دستور جلسه به جاهای جدیدی رسیدیم و فضای جدیدی در فوتبال به وجود آمد و می خواهیم اعلام کنیم که می خواستیم به همه افراد عزل شده فرصت بدهیم اما با تصمیمات جدید نمی توانیم این فضا را داشته باشیم. بر اساس اساسنامه نمی توانیم این شرایط را داشته باشیم. من، فیفا و ای‌اف‌سی را در جریان شرایط خودمان گذاشتم تا به حیثیت فوتبال ایران لطمه‌ای وارد نشود. من، حسن کامرانی‌فر به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال تمام تلاش خودم را برای حفظ فوتبال کردم. هیچ تهدیدی برای فدراسیون فوتبال نخواهیم داشت.

فیفا، عزل عزیزی‌خادم را تایید کرده است

کامرانی‌فر ادامه داد: اگر کسی یا رسانه ای عنوان کرده که فوتبال ایران دچار چالش می شود، به هیچ وجه این اتفاق رخ نخواهد داد. این اطمینان را خواهیم داد. اگر فکر می کنید فوتبال از سوی مقامات بالاتر جریمه می شود صحت ندارد و هر کسی که این مساله را مطرح کرده، حقیقت را نگفته است. این اتفاقات در فوتبال رخ داده و منجر به صدور رای از سوی ارکان قضایی شد. می دانید که در این آرا نقشی نداشتم و به وظیفه ام عمل کردم. کمیته اخلاق و استیناف این آرا را صادر کردند. من طبق وظیفه از هر دو گروه دعوت کرده ام و نامه هایشان را در رسانه ها دیده اید. من بر اساس اساسنامه از این نفرات دعوت کردم و کسی من را مجبور نکرده است. بعد از تایید (حکم محرومیت عزیزی خادم) از سوی استیناف، ما این مساله را با فیفا و AFC در میان گذاشتیم که آیا شخص محروم شده می تواند در مجمع باشد و فعالیت فوتبالی داشته باشد؟ فیفا هم به صراحت اعلام کرد که امکان پذیر نیست. فیفا این مساله را به ما اعلام کرد. ما استعلامی هم از فیفا انجام دادیم که اگر شخصی طبق آرای احکام قضایی محروم شود، آیا بعد از اتمام محرومیت می‌تواند به سمت خود برگردد؟ فیفا گفت به هیچ عنوان امکان پذیر نیست چون شرایط احراز سمت را از دست داده است.

۱۰ شهریور، تاریخ پیشنهادی انتخابات فدراسیون فوتبال

او افزود: کمتر از سه ماه بعد و همانطور که اساسنامه اعلام کرده، برای عزیزانی که حضور ندارند، انتخابات برگزار می‌شود و تاریخ پیشنهادی ما هم دهم شهریور است. امروز به مساله عزل عزیزی خادم رسیدگی نمی‌شود. من امروز صادقانه سخن گفتم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین گفت: در این شرایط بحث اینکه بخواهیم دفاع کنیم و فرصتی بدهیم امکان پذیر نیست. حتی اگر بهترین دفاع را هم داشته باشید، دیگر امکان بازگشت به سمت نیست. بعد از اتمام محرومیت، امکان بازگشت به سمت نیست. همین اساسنامه، تکلیفی را به عنوان دبیرکل بر دوش ما گذاشته است. اگر فردی محروم شود، نمی تواند هیچ فعالیتی در فوتبال داشته باشد و ما ایشان (عزیزی خادم) را به عنوان عضوی از فدراسیون نخواهیم داشت. شاید این مساله علی‌رغم میل باطنی ما باشد اما مجبوریم. تخلفات ایشان را رد یا تایید نمی‌کنم چون در آن جایگاه نیستم. فوتبال برای همه شماست. شما باید برای فوتبال تصمیم بگیرید. امروز نظر حسن کامرانی‌فر مهم نیست. طبق موضوعی که فیفا اعلام کرد، امروز نمی‌توانیم فرصتی به ایشان (عزیزی‌خادم) بدهیم و هر کجا که هستند برای ایشان آرزوی سلامتی داریم.

کامرانی فر همچنین به اجرای فرآیند بررسی عزل چهار نفر از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شامل اصولی، براتی، سراجی و حیدری اشاره کرد.

عزل موقت عزیزی خادم از دستور کار مجمع خارج شد

با رای قاطع اعضای مجمع، بند ۱۴ - ۱ مبنی بر عزل موقت عزیزی خادم از دستور کار مجمع خارج شد ولی سایر موارد مجمع اجرا خواهد شد.

هیجان نمایندگان فیفا در جشن قهرمانی استقلال

میرشاد ماجدی، سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال با اشاره به حضور نمایندگان فیفا در ورزشگاه آزادی و تماشای حضور پرشور استقلالی ها در ورزشگاه در بازی دیروز (دوشنبه) گفت: نمایندگان فیفا به بنده می گفتند اگر خودمان در ورزشگاه نبودیم، نمی توانستیم چنین حضور و هیجانی را درک کنیم. ما باید به زودی با انگلیس و آمریکا در جام جهانی دیدار کنیم که می تواند یک افتخارآفرینی برای ما باشد.

وی به کارنامه مدیریتی فدراسیون فوتبال بعد از عزل عزیزی خادم گفت: برخلاف صحبت هایی که گفته شد، فدراسیون فوتبال را با موجودی بسیار اندک در خزانه، تحویل گرفتیم. با حمایت وزارت ورزش و سایر ارگان‌ها و همکاری سازمان لیگ، مبالغ قابل توجهی را جذب کردیم و اعزام تیم های ملی مختلف را انجام دادیم. با وجود پروپاگاندای بعضی از رسانه‌ها که می‌گفتند ما نمی‌توانیم کار کنیم، دختران و پسران ما در مسابقات کافا موفق شدند و اعزام های مختلف را داشتیم. برگزاری دو بازی نهایی مقدماتی جام جهانی را داشتیم. پرداختی های بسیار خوبی بابت قرارداد سرمربیان تیم‌های ملی داشتیم. خیلی از استان‌ها بحث  های استعدادیابی کشوری را انجام داده بودند و هزینه ها مانده بود.

در ماجرای بازی با کانادا با مسائل غیر ورزشی روبرو شدیم

سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: در  ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ و در ساعت ۱۷، این بدهی ها را هم صاف کردیم و دغدغه های دوستان را از بین بردیم. خدا را شاکر هستیم که همکاران ما در فدراسیون فوتبال هیچ معوقه مالی از ما ندارند. تیم ملی المپیک ما با برنامه ریزی پیش رفته، یک اردوی خوب با دو بازی دوستانه را در عراق داشتند و تا یکی دو روز دیگر هم مسابقات نهایی این تیم آغاز می شود. تمام اردوها بدون پرداخت یک ریال بوده است. تمام سعی خودمان را کردیم که اردوی تیم ملی بزرگسالان را در فیفا دی انجام دهیم. قرارداد بستن با تیم های ملی فوتبال جهان برای کشور ما و سایر کشورها امکان پذیر نیست چرا که کشورهای اروپایی و آفریقایی در لیگ های ملی خود هستند و ما از میان اندک گزینه های خودمان کانادا را انتخاب کردیم. تمام کسانی که مسائل فنی را مرور می کنند، اذعان داشتند که برای شبیه سازی دیدار با آمریکا، همین دیدار با کانادا مناسب بود. با برخی مسائل غیر ورزشی روبرو شدیم که به آن اذعان داریم ولی از آن عبور می کنیم.

حق فوتبال و مردم را از کانادا می‌گیریم

ماجدی با اشاره به شکایت از فدراسیون فوتبال کانادا گفت: حق فوتبال و مردم کشورمان را می‌گیریم. انجام پروسه بلیت فروشی بازی های تیم ملی در جام جهانی بدون اهمال انجام شد. سعی کردیم قرعه‌کشی را به خود فیفا هم واگذار کنیم که هیچ حرف و حدیثی نداشته باشد و تمام فرآیند بلیت فروشی مسابقات فیفا هم به پایان رسید.

ماجدی در ادامه خطاب به اعضای مجمع تاکید کرد: ما برای ادامه فعالیت به تصمیمات اصلح شما عزیزان نیاز داریم. من با خیلی از شما عزیزان همکارم و از شما خواهش می کنم که بهترین نظر و آرای خودتان را امروز ارائه کنید تا فوتبال ایران دچار سردرگمی بیشتر از این نشود.

پولادگر: ورزشکاران، سرداران زمان صلح هستند

سید محمد پولادگر، معاون وزیر ورزش گفت: قرار بود آقای وزیر امروز حضور داشته باشند اما یک مورد فوری پیش آمد که این توفیق به دست آمد که من در جمع صمیمی شما باشم. به رسم مهمان نوازی، به نمایندگان فیفا و AFC خیر مقدم عرض می‌کنم. قطعا همه به یاد دارید که به مناسبت روز آزادسازی خرمشهر، یک جشن مردمی داشتیم و به حدی این اتفاق بای مردم ارزشمند بود که همه چیز را فراموش کردند و هر کسی با هر بضاعتی که داشت، شادی خود را اعلام کرد. حتما همه به یاد دارند که مردم چطور بعد از آزادسازی خرمشهر به خیابان‌ها ریختند و شادی کردند. بعد از آن فقط یک حادثه را به یاد دارم که این اتفاق تکرار شد. آن موقع مردم تعجب می کردند که چقدر ورزش می تواند تاثیر گذار باشد و آن هم صعود تیم ملی ایران به جام جهانی فرانسه بود که بعد از بازی با استرالیا و در لحظات آخر رخ داد و همانطور مردم به خیابان ها ریختند. می‌خواهم تاثیرگذاری ورزش را بگویم. ورزشکاران، سرداران زمان صلح هستند. قطعا همه می دانیم که فوتبال یکی از تاثیرگذارترین رشته های ورزشی ماست.

دشمن، ورزش ما را هدف گرفته است

وی با تبریک مجدد به مصطفی آجورلو بابت قهرمانی استقلال گفت: سوای اینکه کدام تیم قهرمان شد، دیشب شاهد خوشحالی مردم بودم و چقدر ارزشمند است. می دانم چقدر کار شما سخت و ارزشمند است چرا که شما این فرصت را دارید که با همدلی و وفاقی که در مجمع این فدراسیون ایجاد می‌کنید، تاثیر آن را در حضور قدرتمندانه تیم ملی کشورمان در مسابقات جام جهانی پیش رو ببینم. خیلی زمان خطیری است و چند ماه بیشتر به این رویداد بزرگ نمانده است. همه این ها یک فرصتی طلایی و استثنایی است که در تاریخ این مرز و بوم ثبت خواهد شد. از این فرصت طلایی استفاده کنید و ان شاء الله هم‌صدایی و وفاق باعث تقویت تیم ملی ما شود. همه می دانیم که امروز ورزش جایی است که دشمن هدف گرفته است. همه اتفاقات بازی با کانادا را شاهد بودید. واقعا باور نکردنی بود که رویدادی که به سادگی و عادی در حال برگزاری بود و طرف کانادایی هم در شرایط عادی توافق کرده بود، این توافق را به هم زد. امیدوارم از جایگاه خود برای وفاق و همدلی استفاده کنید. امروز چشم دنیای فوتبال به اینجاست چون فیفا و AFC چشمان فوتبال دنیا هستند که در جلسه حضور دارند. تصمیمات امروز کمک می کند که به دور از هر حاشیه ای تیم ملی کشورمان را آماده کنیم.

 در میانه‌های برگزاری مجمع، تعداد اعضای حاضر به ۸۰ نفر افزایش یافت اما به علت اینکه باشگاه سایپا صاحب دو رای است، امکان اعلام ۸۱ رای وجود دارد.

مجمع فدراسیون فوتبال قانونی است؟

یحیوی، مدیرعامل موسسه رازدار که بازرس و حسابدار مستقل این فدراسیون است، در ادامه گزارش صورت های مالی این فدراسیون را ارائه کرد. او اعلام که گزارش های مالی در زمان مقرر به دستشان نرسیده و گزارش صورت های مالی آماده نشده است.

جهانگیر کی شمس، مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان با ایراد به ارائه نشدن صورت های مالی گفت: اساس هر مجمع، تعیین وضعیت صورت های مالی است. صورت های مالی یعنی تمام فعالیت یک شرکت، تعاونی و یک فدراسیون است. گزارشات مالی را که می خواندم نکات مهم زیاد بود. وقتی گزارش بازرسی و حسابرسی هم می گوید که هنوز به ما صورت ها را نداده اند، خواهشم این است که به راحتی از این مساله نگذرند. اگر می‌خواستند، گزارش ها را داده بودند پس قرار نیست صورت ها را بدهند. اگر این گزارش ها ارائه نشود، مجمع قانونی نیست. مهمترین رکن مجامع، همین مورد است. نظر کارشناسی را می خواهم. زمانی که صورت های مالی یک موسسه مردود اعلام می شود، آیا مجمع مبنای قانونی دارد یا خیر؟

حسابرس در بخش کوتاهی گفت که با این حساب مجمع قانونی نیست اما مجمع باید تصمیم گیری کند.

کامرانی فر گفت: صورت های مالی باید توسط هیات رئیسه به تصویب برسد. هیات رئیسه قبلی صورت های مالی را امضا نکرده اند. هیات رئیسه کنونی هم امضا نکرده اند. چندین بار نامه زدیم و از اعضای هیات رئیسه قبل خواستیم که صورت های مالی را امضا و تایید کنند اما این اتفاق صورت نگرفت. دلیل هم این است که به دلیل چند مورد، صورت های مالی مورد تایید قرار نگرفته است. ضمن احترام به فرمایشات شما، صورت های مالی باید بررسی می شود و ما به راحتی از این مساله نگذشتیم. مجمع محترم در صورتی می تواند صورت های مالی را تصویب کند که ابتدا هیات رئیسه آنها را تایید کند. با توجه به عدم تایید هیات رئیسه قبلی و فعلی، این زمان را به فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه بدهند که بررسی های بیشتر انجام شود. درخواست ما این بود و با توضیح اندکی که عرض کردم، شما هم همراهی خواهید کرد که این مشکل را حل کنیم. من نمی خواهم وارد جزییات شوم.

کی شمس بار دیگر تایید کرد که باید شفاف سازی مالی صورت بگیرد و به اینجا نیامده که به این راحتی از این مسائل بگذرد.

ایراد اینفانتینو به فدراسیون فوتبال ایران

کامرانی فر گفت: متاسفانه تایید صورت های مالی مربوط به گذشته است و مقداری از کارها جلو رفت و متوقف شد و الان ضمن احترامی که برای تمام عزیزان قائل هستم، از تمام اعضای هیات رئیسه قبلی هم درخواست کردیم که صورت های مالی را امضا کنند و حتی شفاف‌تر عرض کنم، بخش حقوقی فدراسیون فوتبال درخواست کرد که از طریق نامه‌های معتبر برای این عزیزان ارسال شود اما ارسال این نامه ها امکان پذیر نیست. یک موضوع کوتاه را بگویم. در جلسه ای که با اینفانتینو داشتم یک جمله گفت که آقای ماجدی می تواند شهادت دهد. اینفافنتینو گفت تنها کشوری که در عرض دو سال، چهار رئیس فدراسیون را تجربه کرد و مورد تایید فیفا هم نیست، ایران است. ما باید مسیری را برویم که فدراسیون را به ثبات برساند. یکی از همین موارد، صورت های مالی است. باور کنید ما که در فدراسیون فوتبال هستیم، این دغدغه را داریم. درخواست ما این بود. الان شفاف اعلام کردم و مجدد درخواست می کنم با توجه به اینکه شرایط مالی مهم است، فرصت به ما بدهید که در مجمع عمومی بعدی و نه در مجمع انتخاباتی، این مساله را بررسی کنیم. این فرصت را بدهید که در مجمع عمومی بعدی صورت های مالی را ارائه کنیم.

کی شمس مجددا گفت: رکن اصلی مجامع، عزل و نصب و تعیین هیات رئیسه بعدی است. از نظر قانونی می گویم. بر اساس سابقه می گویم. رکن اصلی تعیین صورت وضعیت مالی است. رکن اصلی تعیین بودجه است. مابقی جزو بندهای غیر مهم هستند. خواهشم این است که صورت های مالی که در مجمع عمومی آتی تعیین می شود با تببین کنید. من ۱۰۰۰ کیلومتر نیامده ام که این موارد را بشنوم.

کامرانی فر گفت: ما باید سه ماه بعد انتخابات را طبق اساسنامه برگزار کنیم. ۱۰ شهریور انتخابات فدراسیون فوتبال برای انتخاب ریاست، نواب رئیس و ... را خواهیم داشت. با توجه به اینکه برگزاری انتخابات باید تاریخ هیات رئیسه تایید شود و این امکان دارد که هیات رئیسه از حد نصاب هم بیفتد، خواهش دارم که همین جا تاریخ انتخابات را تعیین کنید. اگر برای هشت شهریور همین جا عزیزان موافق هستید، اعلام کنید.

اعضای مجمع با آرای خود، برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ هشتم شهریور را تصویب کردند.

مدیرعامل صنعت نفت آبادان: پیشنهاد کامرانی‌فر مردود است

منصور قنبرزاده، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال گفت: مدیرعامل صنعت نفت به درستی گفتند اما یک نکته وجود دارد. پیشنهاد من این است که هیات رئیسه‌های گذشته و فعلی صورت های مالی را تصویب کنند.

کامرانی فر گفت: با توجه به برگزاری انتخابات، ما نیازمند زمان هستیم. سه نفر از عزیزان مجمع به نمایندگی از عزیزان انتخاب شوند و تمام صورت‌های مالی را بررسی و گزارش را برای مجمع بعدی آماده کنند.

کی شمس گفت: ما نمی توانیم هر چیزی را پیشنهاد دهیم. استاد صحبت های شما مبنای قانونی ندارد و پیشنهادش هم مردود است. این که شما بلافاصله می گویید یک کارت قرمز، سبز و زرد بگیرید، خواهش می‌کنم استانداردهای حسابرسی را رعایت کنید. شاید برخی نسبت به مسائل حسابرسی ناآگاه باشند. این پیشنهاد شما مردود است. می‌خواهم مسئولیت مالی آن فدراسیون مشخص شود. این حق و حقوق باشگاه ها و فوتبالی‌هاست و باید بدانیم چه اتفاقی افتاده است.

یحیوی، حسابرس قانونی هم گفت: پیشنهاد آقای کامرانی فر قانونی است. برای مجمع عمومی بعدی مصوب شود که هیات رئیسه صورت های مالی ادوار گذشته را مصوب کند. رسیدگی ما برای هر دو سال تقریبا آماده است. از آن مقطع تا به حال رویدادهایی بررسی شده است. با توجه به اینکه هیات رئیسه‌های قبلی صورت های مالی را تصویب نمی کنند، می توانند هیات رئیسه های فعلی بدون مسئولیت، این صورت ها را امضا کنند.

چرا سازمان لیگ جزو شرکت‌های تابعه فدراسیون فوتبال نیست؟

خطیر، نماینده باشگاه تراکتور گفت: وقتی رئیس سازمان لیگ که خودش عضو هیات رئیسه قبلی بوده، صورت های مالی را امضا نمی کند، چرا هیات رئیسه فعلی صورت های مالی را امضا کند؟ چه انتظاری دارید؟ چطور خودتان که دستور و امضای هیات رئیسه را نداشتید، نسبت به این مساله اقدام می کنید؟

یحیوی در واکنش به خطیر گفت: مصوبه مجمع برای انتخاب ما موجود است.

خطیر ادامه داد: سازمان لیگ در سال های ۹۶ تا ۹۷ تابع فدراسیون فوتبال بوده اما چه اتفاقی رخ داده که سازمان لیگ جزو شرکت های تابعه فدراسیون فوتبال نیست؟ وضعیت سازمان لیگ به چه شرحی است؟ شما وظیفه داشتید که صورت های مالی سازمان لیگ را ارائه کنید. خودتان هم تخلف کردید. مجمع به شما این اجازه را داده یا فدراسیون؟ چرا صورت های مالی فدراسیون فوتبال در صورت های مالی ۹۹ و ۱۴۰۰ نیست؟ چرا در سال های ۹۷ وجود داشت؟

یحیوی گفت: ما کار اجرایی نمی کنیم که یک سازمان را وارد حساب‌ها کنیم یا نه. این وظیفه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است که در گزارش ۹۹ و ۱۴۰۰، صورت های مالی سازمان لیگ تلفیق نشده و ما هم در گزارش پیش نویس این ایراد را وارد کردیم. متاسفانه سازمان لیگ هم مثل فدراسیون فوتبال صورت های مالی مصوب خود را جهت ارائه گزارش به ما نداده است.

کامرانی فر گفت: با توجه به اینکه نیاز داریم انتخابات را برگزار کنیم، پیشنهاد من این است که اجازه دهید صورت های مالی را بعد از انتخابات مجددا بررسی کنیم.

اعتراض خارج از دستور؛ پاداش ملی‌پوشان فوتبال ساحلی چه شد؟

محمد احمدزاده، کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی با وجود تذکرهای مکرر کامرانی فر گفت: اعتراض من این است که چرا  پاداش‌های بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی را پرداخت نکردید؟

کامرانی فر گفت: درخواست من این است که درباره مصوبه صحبت کنید.

ماجدی گفت: درخواست شما در زمانی بود که ریاست محترم قبلی قراردادها و پاداش های شما را امضا نکرده اند و در زمان هیات رئیسه جدید امضا شد و امروز اول وقت هم پاداش‌های شما پرداخت شد. در بحث قراردادها هم آقای محتشم در جریان است که هیچ قراردادی به امضای رئیس سابق نرسیده بود. دغدغه شما دغدغه ما هم است و مطمئن باشید چیزی که فکر می کنید باید در اختیار شما قرار گیرد، قرار می گیرد.

احمدزاده با بیان اینکه پرداخت پاداش ها به صورت های مالی مرتبط است اما ماجدی گفت این مساله هیچ ارتباطی ندارد و کاملا خصوصی است.

کامرانی‌فر از اعضای مجمع خواست که فرصت دهند تا در مجمع عمومی بعدی این صورت های مالی بررسی شود.

 

گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: شما باید قاطعانه برخورد کنید تا هیات رئیسه قبلی صورت های مالی را امضا کنند.

کامرانی‌فر گفت: ما دسترسی قانونی به افراد بیرون از فدراسیون نداریم. دغدغه ما انتخابات است و بلافاصله بعد از آن بررسی می کنیم.

در ادامه اعضای مجمع با موکول شدن بررسی صورت‌های مالی به مجمع عمومی بعدی که بعد از انتخابات خواهد بود، موافق کردند.

پیشنهاد سپاهان و نیروهای مسلح به سازمان لیگ

کامرانی فر با اشاره به بند ۱۲ دستور جلسه مجمع گفت: باشگاه سپاهان پیشنهاد داد که تیم ها بتوانند تیم دومی هم داشته باشند. همچنین نیروهای مسلح پیشنهادهایی درباره حضورشان در لیگ داشتند که این دو مورد در دستور جلسه قرار گرفت اما موضوعی که وجود دارد این است که نیازمند بحث کارشناسی است که سازمان لیگ باید بررسی و هیات رئیسه محترم تصویب و به اجرا بگذارد. این در دستور کار قرار گرفته است.

محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان اظهار کرد: همه مسائلی که در فوتبال می گذرد، نباید ما را از اصل توسعه فوتبال دور کند. متاسفانه در مشکلاتی که این روزها دست و پنجه نرم می کنیم، نباید اصل موضوع توسعه فوتبال را فراموش کنیم. پیشنهاد ما چندین ماه قبل ارائه شد و سازمان لیگ هم ارزیابی درستی داشت. موضوع این است که باشگاه های فوتبال مجاز باشند تیم "ب" خود را در یک رده یا رده‌های پایین‌تر از رده اصلی فعالیت خود داشته باشند. یعنی اگر خوشه طلایی ساوه در لیگ یک حضور دارد، می تواند در لیگ دو یا سه هم تیم "ب" داشته باشد. دلیل هم این است که ما در هرم سازندگی فوتبال، وقتی به رده امید می رسیم، اگر بازیکنی به تیم بزرگسالان جذب نشود، معمولا رها می‌شود.

او ادامه داد: برای اینکه چرخه سازندگی و ارتقای این بازیکنان کامل شود، در کشورهای پیشرفته دنیا که همه مطالعه کرده اند، در اسپانیا، پرتغال و آلمان، تیم های "ب" وجود دارند که این امکان را می دهد که باشگاه ها این فعالیت را داشته باشند. الان هم تعدادی از باشگاه ها تیم دوم دارند اما قانون می گوید حتما باید یک باشگاه، هیات مدیره و سیستم مالی مجزا داشته باشند و مجددا مالیات هم بدهند. این عملا یک هزینه مضاعف را به باشگاه ها تحمیل می کند و پیوستگی و سبک فنی مشترک را در تیم های پایه از بین می برد. ما در تاریخ مقرر پیشنهاد کردیم که در مجمع محترم، این موضوع مورد رای گیری قرار گیرد و باشگاه‌ها اجازه داشته باشند، تیم دوم را با این شرط داشته باشند که در یک رده مشترک با تیم اصلی نباشند چرا که مشکل تعارض به وجود نیاید. اینجا هم اشکال این است که قوانین دیده نشده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز