جایگاه تیم‌های استقلال و پرسپولیس، در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های فوتبال باشگاهی جهان تغییر نکرد.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان  که از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس با وجود از دست دادن قهرمانی لیگ، همچنان در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفته است.

علاوه بر این، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۶۰۴ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی قبل، در رتبه پنجم قاره آسیا و ۱۲۱ جهان جای گرفت.

تیم فوتبال استقلال، قهرمان این فصل فوتبال کشورمان با ۱۵۶۶ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی هفته قبل در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران جایگاه ۹ آسیا باقی ماند. همچنین شاگردان فرهاد مجیدی، بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین همچنان در رتبه ۱۶۸ جهان قرار گرفته اند.

تیم فوتبال سپاهان با ۱۵۰۵ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی سومین تیم برتر فوتبال ایران است و در رتبه ۱۷ آسیا ایستاده است. طلایی پوشان اصفهان در سطح جهانی هم با یک پله سقوط در رتبه ۲۸۰ جای گرفته اند.

در این رده بندی تیم فوتبال فولاد، گل گهر سیرجان و تراکتور در رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران قرار دارند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییرنکرده و الهلال عربستان سعودی با ۱۶۶۳ امتیاز صدرنشین است و تیم کاوازاکی فرونتال ژاپن هم با ۱۶۶۰ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد. پس از این تیم، اولسان هیوندای با ۱۶۳۳ امتیاز در رتبه سوم جای دارد. الدحیل قطر با ۱۶۲۳ امتیاز بالاتر از پرسپولیس همچنان در رتبه چهارم قاره کهن ایستاده است.

در رده‌بندی جهانی هم جایگاه ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری نکرده است و لیورپول با ۲۰۴۲ امتیاز همچنان صدر جدول را در اختیار دارد. پس از سرخپوشان انگلیسی، تیم منچسترسیتی با ۲۰۱۳ امتیاز همچنان در رتبه دوم قرار گرفته است. رئال مادرید ۲۰۱۰ امتیازی در رتبه سوم و بایرن مونیخ با ۱۹۵۵ امتیاز در رتبه چهارم ایستاده اند. اینترمیلان هم با ۱۹۱۷ امتیاز در رتبه پنجم برترین تیم‌های باشگاهی جهان قرار دارد.

پورتو با مهدی طارمی بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین در رتبه ۱۳، لورکوزن با سردار آزمون بدون تغییر در جایگاه ۱۸ و فاینورد هم با علیرضا جهانبخش، بدون تغییر در رتبه ۴۹ قرار دارند.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان

لیورپول

منچسترسیتی

رئال مادرید

بایرن مونیخ

اینتر میلان

میلان

آژاکس

چلسی

ناپولی

اتلتیکومادرید

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز