معاون قهرمانی وزات ورزش و جوانان گفت: انتخابات سوارکاری قطعا باید تجدید شود و اگر برخی افراد منافع شخصی را بر ملی ترجیح ندهند، مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

به گزارش مرور نیوز، محمد پولادگر در حاشیه کاپ آسیایی رویینگ درمورد وضعیت بازنشستگی مسعود سلیمانی رییس فدراسیون اسکواش و امکان حضور مجدد او در انتخابات فدراسیون بیان کرد: دوره آقای سلیمانی هنوز تمام نشده و چند روز دیگر باقی مانده است. او اعتراضی به نحوه محاسبات سنواتش داشت که ما در حال بررسی هستیم و اگر مشکلی نداشته باشد، قطعا می تواند حضور داشته باشد.

پولادگر در مورد تعیین تکلیف ثبت نام از کاندیداهای انتخابات فدراسیون ژیمناستیک و برگزاری انتخابات دوچرخه سواری نیز گفت: در دوچرخه سواری کارها دارد طبق روال انجام می‌شود و امیدواریم در تاریخی که تعیین می‌شود، انتخابات برگزار شود. در ژیمناستیک شرایط خاصی به وجود آمد و دو جلسه گذاشتیم و امیدواریم در این هفته مشکلات و کارشکنی‌هایی که دارد صورت می‌گیرد، برطرف و انتخابات را برگزار کنیم. آنچه مسلم است و فدراسیون جهانی هم تاکید دارد برگزاری انتخابات با رعایت اساسنامه است که در دستور کار ما هم قرار دارد و قطعا و یقینا بر این اصل جلو می رویم. نه تنها این دو فدراسیون بلکه انتخابات بقیه فدراسیون ها را هم برگزار می‌کنیم.

او در مورد تعیین تکلیف فدراسیون سوارکاری تصریح کرد: انتخابات سوارکاری قطعا باید تجدید شود. معذوراتی برای انتخابات کمیته داشتیم که انتخابات کمیته ملی المپیک هم برگزار شد و دیگر آن معذورات را هم نداریم.

او در پاسخ به این پرسش که نگرانی بابت اینکه فدراسیون جهانی سوارکاری واکنش نشان دهد، وجود دارد یا خیر؟ تاکید کرد: اگر بعضی از افراد در داخل منافع شخصی خود را بر منافع ملی ترجیح ندهند، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

پولادگر در مورد انتخاب کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال و اینکه گفته می‌شود که مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال هنوز پرونده باز دارد، گفت: تاج مصاحبه کرد و جواب تمام سوالات را در این مورد داد. پرونده باز ، پرونده عجیب و غریبی نیست و هرکسی می تواند از کسی طرح دعوی کند و برای کسی پرونده باز کند. آنچه مسلم است رای نهایی ملاک تصمیم است. انتخابات طبق روال قانونی برگزار شده است و هر آنچه قانون بگوید عمل می کنیم. انتخاب سرمربی هم در حیطه وظایف هیات رییسه است که هیات رییسه این کار را انجام داده است و قطعا پاسخگوی تمام موضوعاتش خواهد بود.

او در مورد حضور در انتخابات کمیته ملی پارالمپیک گفت: تصمیم ندارم. من عضو هیات رییسه پارالمپیک هستم.

 پولادگر در مورد برگزاری کاپ یک رویینگ آسیا در ایران گفت: قایقرانی از رشته‌های پرافتخار ما است که مسیر خوبی را در راه کسب عناوین قهرمانی طی می‌کند. اولین چراغ قهرمانی را در سال 1401 این رشته روشن کرد و موفقیت‌های آنها در عرصه آسیایی و جهانی ادامه داشته است. مسابقات کاپ آسیا هم هر چند مورد استقبال خوبی از سوی کشورها قرار نگرفته، اما صرف اینکه یک میزبانی انجام می‌دهیم، میزبانی‌ها باعث اعتبار ایران می‌شود. امیدوارم در رویدادهای پیش رو میزبانی‌های بهتر با حضور کشورهای بیشتری داشته باشیم.

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در مورد اینکه رییس فدراسیون قایقرانی در اجلاس پیش رو، قرار است درخواست میزبانی‌های بیشتر بدهد، تصریح کرد: به فدراسیون‌ها تاکید می‌شود رویدادهای مهم منطقه و حتی جهان را میزبانی بگیرند، وزارت هم حمایت می‌کند. علاوه بر آن کسب کرسی آسیایی و جهانی در دستور کار ما است. ما نهایت همکاری را برای کسب این کرسی‌ها انجام می‌دهیم. همه می‌دانیم کرسی‌های تاثیرگذار در کسب میزبانی کمک زیادی می‌کند و وقتی کسی سمتی داشته باشد در به دست آوردن میزبانی‌ها تاثیرگذار است.

او افزود: در این چند سال موضوع میزبانی در ورزش قهرمانی مغفول مانده و یک حلقه مفقوده در ورزش قهرمانی است. ما هم می‌توانیم از امتیاز میزبانی استفاده کنیم و هم اینکه سطح فنی با گرفتن میزبانی بالا می‌رود، از همه مهمتر اینکه اعتبار جهانی‌مان افزایش می‌یابد. امیدوارم همه فدراسیون‌ها و رشته‌های ورزشی این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز