سنگربان جوان تیم فوتبال میلان با تأکید بر اینکه همتای کهنه‌کارش در یوونتوس را الگوی خود قرار داده است، گفت: قصد ندارد پا در جای پای بسیاری از بازیکنان این روزهای دنیای فوتبال بگذارد.

به گزارش مرورنیوز، دعوت شدن جان لوئیجی دوناروما به اردوی تیم ملی ایتالیا برای مصاف با اسپانیا و مقدونیه در مرحله انتخابی جام جهانی 2018، فصل جدیدی در دوران بازیگری این دروازه‌بان 17 ساله شکل داده است و او قصد دارد از این فرصت نهایت استفاده را برای کسب تجربه و درس گرفتن از ستاره‌ای مانند جان لوئیجی بوفون، کاپیتان و سنگربان 38 ساله آتزوری و یوونتوس ببرد.

دروازه‌بان تیم فوتبال میلان در گفت‌و‌گو با شبکه TG1 اظهار داشت: من با بوفون رابطه بسیار خوبی دارم. در این حضورهای اولم در اردوی تیم ملی ایتالیا، بوفون لطف فراوانی در حق من انجام داده است. من در تمرینات تمام حرکاتش را زیر نظر می‌گیرم، چون می‌خواهم همه چیز را از او بیاموزم.

نظر دوناروما درباره طرز تفکر مردمی که او را دروازه‌بانی برای آینده فوتبال ایتالیا می‌دانند، چیست؟ او در این مورد تأکید کرد: من سخت تلاش می‌کنم و همیشه سعی کردم که بهترین بازی‌ام را با تواضع بسیار زیاد انجام دهم، چون این چیزی است که والدینم اول از همه و بیشتر از هر چیزی به من آموخته‌اند، مخصوصاً مادرم که همیشه به من می‌گوید متواضع باشم و رفتار خوبی از خودم نشان دهم.

دروازه‌بان جوان روسونری افزود: پدرم هنوز هم به حرفه قبلی‌اش به‌عنوان یک نجار ادامه می‌دهد، اما از من نمی‌خواهد که به او کمک کنم، چون در این کار مهارت زیادی ندارم.

دوناروما بازیکنی است که از خانواده‌اش تأثیر فراوانی می‌گیرد و همین موضوع سبب شده است که او نخواهد از بسیاری از اهالی این روزهای دنیای فوتبال الگوبرداری کند.

وی گفت: پدرم همیشه به من می‌گوید «نه خالکوبی کن، نه گوشوازه بینداز». من هم به حرفش گوش کرده‌ام و هرگز این کارها را انجام نخواهم داد.

دوناروما در پایان درباره شایعاتی که درباره احتمال انتقال او از میلان شکل گرفته‌اند هم اظهار داشت: شایعات مربوط به نقل‌و‌انتقالات، ذهن مرا مشغول نکرده‌اند. من فقط سعی می‌کنم که از کارم لذت ببرم، چون این پایه و اساس کار ماست. من در حال حاضر فقط روی میلان تمرکز دارم و می‌خواهم بهترین عملکرد ممکن را در این تیم داشته باشم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز