مسابقات دوچرخه‌سواری جانبازان و معلولین قهرمانی کشور در سال جاری همزمان با ایام چهلمین روز درگذشت مرحوم بهمن گلبارنژاد و به نام این رکابزن پارالمپیکی در شیراز برگزار خواهد شد.

 به گزارش مررونیوز به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، گلبارنژاد تنها رکابزن کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک ریو بود. وی در روز پایانی این دوره بازی‌ها و در جریان رقابت‌های دوچرخه سواری دچار آسیب‌دیدگی شدید و در حین انتقال به بیمارستان دچار ایست قلبی شد و با وجود تلاش پزشکان برای احیا، دار فانی را وداع گفت.

به همین منظور انجمن دوچرخه‌سواری ورزشکاران معلول قصد دارد دوره پیش روی مسابقات قهرمانی کشور را به نام وی برگزار کند. قرار بود رقابت‌های قهرمانی دوچرخه‌سواری کشور آذرماه برگزار شود اما بنا به تصمیم مسوولان انجمن، این رقابت‌ها یک ماه زودتر و طی روزهای 10 تا 13 آبان برگزار می‌شود تا مصادف با ایام چلهمین روز درگذشت مرحوم بهمن گلبارنژاد شود.

فرهاد عصفوری، دبیر انجمن دوچرخه‌سواری معلولان ضمن اشاره به این مطلب اظهار داشت: امسال مسابقات قهرمانی کشور با نام مرحوم «بهمن گلبارنژاد» برگزار می‌شود. هنوز تعداد نهایی تیم‌های شرکت کننده دراین رقابت‌ها نهایی نشده؛ چراکه تیم‌ها و ورزشکاران تا 18 مهرماه برای اعلام آمادگی فرصت دارند.

وی تصریح کرد: مسابقات قهرمانی کشور کشور در دو بخش سرعت و جاده و به میزبانی شیراز برگزار می‌شود.

دبیر انجمن دوچرخه سواری معلولان همچنین از برنامه نهایی شده این کمیته برای نام گذاری رقابت‌های قهرمانی کشور از سال آینده خبر داد و گفت: از سال بعد تمام مسابقات قهرمانی کشور به نام مرحوم بهمن گلبارنژاد و مرحوم محمد عسگری برگزار می‌شود.

وی در این باره ادامه داد: مرحوم محمد عسگری رئیس انجمن دوچرخه‌سواری معلولان بودند که سال گذشته دار فانی را وداع گفتند. مراسم خاکسپاری وی سوم مهر ماه انجام شد و امسال هم مراسم خاکسپاری مرحوم گلبارنژاد دوم مهرماه برگزار شد. بنابراین از سال آینده رقابت‌های قهرمانی کشور از اول مهرماه و با نام مرحوم گلبارنژاد و مرحوم عسکری برگزار می‌شود. برنامه خود را در این زمینه به فدراسیون جهانی هم اعلام کرده‌ایم.

عصفوری تاکید کرد: فعلا برگزاری رقابت‌های دوچرخه‌سواری قهرمانی کشور در رده سنی بزرگسالان را در برنامه داریم اما در تلاش هستیم از سال آینده در رده سنی جوانان نیز برگزارکننده مسابقات قهرمانی کشور باشیم.

مرحوم محمد عسگری تابستان سال گذشته به هنگام تماشای رقابت تیم‌های والیبال ایران و آمریکا در جریان لیگ جهانی سکته کرد و به کما رفت. وی در نهایت پس از گذشت بیش از یک ماه دارفانی را وداع گفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز