مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: نمی‌گذارم بدهی‌ها اضافه شود و تلاش می‌کنم بخشی از بدهی‌های فعلی را هم بدهم.

به گزارش مرورنیوز، سیدرضا افتخاری درباره کم شدن قرارداد بازیکنان این تیم اظهار داشت: من قبلا هم گفته‌ام که وقتی مدیران قبلی خواستند قرارداد ببندند به بودجه سالیانه توجه نکرده‌اند. من تلاش می‌کنم مابه‌التفاوت میان قراردادها و بودجه استقلال را جبران کنم و نگذارم قراردادها کم شود. به خود بازیکنان هم گفته‌ام که تلاش می‌کنم تعهدی که باشگاه ایجاد کرده را پرداخت کنم.

مدیرعامل استقلال اذعان داشت: ما تمام تلاشمان را می کنیم که باشگاه به تعهداتش عمل کند. درست است این قراردادها زمان من نبوده و دقت لازم را برای بستن قراردادها به خرج ندادند. واقعیتش این است که دخل و خرج باشگاه به هم نمی خواند. آنها که قرارداد بستند آن زمان به جیب خودشان نگاه نکردند. مثلا اگر درآمد سالیانه شان 15 میلیارد بوده براساس آن قرارداد می بستند. این ها را مطمئنا در نظر نگرفتند که فراتر از این رفته است. در مرحله اول تلاش می کنیم که پولی را فراهم کنیم هزینه ها را پرداخت کنیم. در مرحله دوم اگر نشد با بازیکنان مذاکره می کنیم که بتوانیم بخش عمده ای از قراردادها را پرداخت کنیم. بقیه اش را باشگاه پولدار می شود به آنها پرداخت می کنیم. بازیکن واقعا تقصیر ندارد. می گوید اگر شما با ما قرارداد نمی بستید با یک باشگاه دیگر قرارداد می بستم و همین پول را آنجا می گرفتم. ما باید روز اول به آنها حقیقت را می گفتیم. وعده وعیدهای این طوری نتیجه اش زیان های انباشته برای باشگاه دارد. از سال های گذشته دهها میلیارد بدهی برجای مانده است. این معضلی برای باشگاه شده است. روزی نمی شود که 10،15 طلبکار درخواست ملاقات با من را نداشته باشد. ما داریم آنهایی را که سب که هستند کم کم پرداخت میکنیم. می ماند مبالغ سنگین که آنها را با آقای وزیر می نشینیم و صحبت می کنیم و یک تصمیم جدی برای این موضوع بگیریم.

وی در ادامه افزود: یکسری پیشنهادات را هم درست می کنند. مطرح کردن این مسائل در رسانه و افکار عمومی به نظر من برای باشگاه مناسب نیست. الان باشگاه در شرایطی است که به آرامش نیاز دارد. این آرامش دارد ایجاد می شود. آقای منصوریان هم با من هیچ صحبتی نکرده است. من پریشب که از کلمبیا آمدم هیچ تماسی با ایشان نداشتم به خاطر کارهایی که در پیش بود. اگر مساله جدی بود ایشان حتما مرا در جریان موضوع می گذاشت. درخواست می آید ولی باید دید که درخواست مورد قبول آن شخص قرار می گیرد یا نه. ممکن است که درخواست آمده باشد و منصوریان نپذیرد. من از ایشان می خواهم که اگر ایشان مدرکی دارد بیاید و شفاف سازی کند و این ذهنیت برای هوادارانش و خود باشگاه ایجاد نشود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به خاطر تابلوهای پشت صحنه است. اسپانسر می گوید که اگر شما با من قرارداد دارید باید فقط با اینها مصاحبه داشته باشید. این اختلاف زمانی حل می شود که اختلاف اصلی با فدراسیون حل شود. اگر حل شود ما مشکلی نخواهیم داشت.

افتخاری در پایان گفت: باشگاهی اگر به بازیکنانی که مورد استفاده منصوریان نیست درخواست بدهد و اگر بازیکن تمایل داشته باشد ما هم توافق می کنیم و آن بازیکن برود. اگر بازیکن بازی نکند از فرم خارج می شود و به نفع خودشان نیست. یکسری بازیکن از قبل در باشگاه بودند و یکسری هم جدید آمدند. به نظر من دنبال این نباشیم. بازکردن این موضوع مشکلی را حل نمی کند. باید بگذاریم از این به بعد این اتفاقات نیفتد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز