معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران می‌توانند با رعایت شرایط و بدون برگزاری آزمون و خارج از نشر آگهی به صورت پیمانی جذب و استخدام شوند.

به گزارش مرورنیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نصرالله سجادی با تقدیر از عنوان ارزشمند تیم ملی فوتسال ایران در مسابقات جام جهانی کلمبیا، درباره استخدام اعضای این تیم گفت: بر اساس بند ج آیین نامه  اجرایی جذب و استخدام قهرمانان مصوب دولت در مرداد امسال، قهرمانان تیم ملی فوتسال ایران می‌توانند با رعایت شرایط و بدون برگزاری آزمون و خارج از نشر آگهی به صورت پیمانی جذب و استخدام شوند.

تیم ملی فوتسال ایران در مسابقات جام جهانی کلمبیا دربازی رده بندی با شکست پرتغال در ضربات پنالتی برای اولین در تاریخ ورزش ایران به مقام سوم رسید. در این دوره از بازی‌ها تیم ایران در مرحله حذفی موفق شده بود تیم فوتسال برزیل قهرمان پنج دوره جهان را شکست دهد.

بر اساس بند ج این آیین نامه، ورزشکارانی که در مسابقات جام جهانی در رشته‌های فوتبال، والیبال و بسکتبال موفق به کسب سهمیه شده‏‌اند، مشمول این قانون خواهند بود و در صورت وجود پست سازمانی بلاتصدی، داشتن شرایط احراز مشاغل دستگاه اجرایی و داشتن شرایط عمومی استخدام و تأیید گزینش، این قهرمانان به استخدام دولت درمی‌آیند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی جذب و استخدام قهرمانان مشمول قانون سرباز قهرمان را که به تصویب هیئت وزیران رسیده برای اجرا به وزارت ورزش و جوانان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز