فدراسیون جهانی تکواندو میزبانی دو رودیداد مهم این رشته تا پایان سال را به کشور آذربایجان سپرد.

به گزارش مرورنیوز، تکواندو جهان در دو ماه پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی سه روداید مهم پیش رو دارد. کانادا میزبان یازدهمین دوره رقابتهای نوجوانان جهان است که تیم کشورمان در تلاش است تا از طریق سفارت این کشور در ترکیه روادید دریافت کند. 

اما میزبانی جام جهانی و مرحله نهایی رقابتهای گرندپری یا همان جایزه بزرگ از سوی فدراسیون جهانی به کشور آذربایجان واگذار شد. بر همین اساس مرحله نهایی رقابتهای جایزه بزرگ در سال ۲۰۱۶ طی روزهای ۱۹ و ۲۰ آذرماه و جام جهانی تکواندو  طی روزهای  ۲۲ و ۲۳ آذرماه به میزبانی آذربایجان در باکو برگزار خواهد شد.

وضعیت تیم ملی تکواندو برای حضور در این مسابقات هنوز مشخص نشده است. فدراسیون تکواندو بعد از بازیهای المپیک و شکست هر سه تکواندو کشورمان، قرار بود نتیجه جلسات کارشناسی بررسی شکست را اعلام کند که تا با وجود گذشت بیش از  ۴۰ روز از پایان بازیهای المپیک تاکنون گزارشی از بررسی‌های خود را منتشر نکرده است. 

شنیده ها حاکی از آن است که بیژن مقانلو همچنان سرمربی تیم ملی خواهند ماند. مهدی بی باک و مهرداد یوسفی دو کمک وی از کادر فنی جدا شده و دو مربی دیگر با وی همکار خواهند شد. البته گویا فدراسیون تکواندو در نظر دارد تیم های اعزامی به جام جهانی و مرحله نهایی جایزه بزرگ مجزا کرده و با دو کادر فنی جداگانه تیم هابرای حضور در این رقابتها انتخاب و آماده شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز