سرمربی موقت تیم ملی انگلیس ضمن اعتراف به وجود برخی نقاط ضعف در عملکرد شاگردانش در بازی برابر مالت، از کاپیتان سه‌شیر که این روزها هدف انتقادات فراوانی قرار می‌گیرد، دفاع کرد.

به گزارش مرورنیوز، تیم ملی انگلیس در بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، شب گذشته (شنبه) موفق شد با گل‌های دله آلی و دانیل استوریج، میهمانش مالت را در ورزشگاه ومبلی با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد و دومین پیروزی متوالی خود را در این رقابت‌ها کسب کند. عملکرد سه‌شیر در نیمه دوم این بازی برخلاف نیمه اول آن به شدت افت کرد تا حدی که گروهی از هواداران، شاگردان گرث ساوت‌گیت را در پایان بازی هو کردند.

در این میان اما گروه زیادی از 81 هزار هوادار حاضر در ورزشگاه وین رونی را حتی پیش از بازی هو کردند. رونی در این بازی در نقش یک هافبک میانی بازی کرد و با وجود اینکه در کُند شدن پاسکاری انگلیسی‌ها تأثیرگذار بود، ساوت‌گیت از او دفاع کرد.

سرمربی پیشین تیم زیر 21 ساله‌های انگلیس، گفت: دلیل این هو کردن‌ها را نمی‌فهمم اما به نظر می‌رسد که این اتفاق بازی را تحت تأثیر قرار داده است. نمی‌دانم این هو شدن‌ها چگونه می‌تواند به رونی کمک کند. تجربه او و فرماندهی‌اش در زمین بازی در تمام این هفته برای ما حیاتی بوده است. اینکه در این چند روز فرصتی برای آشناتر شدن با دنیای او داشتم، جذاب بود. به نظر می‌رسد که این روزها همه بحث‌ها در مورد وضعیت رونی انجام می‌شود. فشاری که روی رونی وجود دارد بیش از اندازه زیاد است و انتقاداتی که از او صورت می‌گیرد، گاهی اوقات غیرمنصفانه است. با این حال او با افتخار کارش را انجام می‌دهد و به عنوان کاپیتان تیم ملی کشورش ایفای نقش می‌کند.

ساوت‌گیت درباره افت عملکرد تیمش در نیمه دوم بازی عنوان کرد: به طور ناخودآگاه در نیمه دوم بازی ما این احساس را داشتیم که بازی را برده‌ایم. به همین دلیل آنطور که باید و شاید دیگر حمله نمی‌کردیم. مطمئناً بازی ما جای پیشرفت دارد، اما جایگاهی که در آن قرار داریم هم آنقدر بد نیست.

ساوت‌گیت با تأکید بر زمان کوتاهی که برای کار کردن با بازیکنان تیم ملی انگلیس داشته، (از 12 روز پیش تاکنون)، افزود: با توجه به شرایطی که ما این مسئولیت را قبول کردیم، تا زمانی که با هم برای ارائه یک عملکرد قابل قبول متحد شویم، فاصله بسیار زیادی داریم. می‌دانیم بهتر از این خواهیم شد و به نظرم بازیکنان هم باید این موضوع را درک کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز