هافبک تیم ملی ایران گفت: آنژی بهترین تیمی بود که می‌توانستم در ترکیب اصلی‌اش به میدان بروم و خودم را نشان بدهم.

به گزارش مرور نیوز به نقل از فردا، سعید عزت الهی یکی از بازیکنان جوان و آینده دار تیم ملی است. بازیکنی که در 20 سالگی، سه فصل را در فوتبال اروپا گذرانده و امیدوار است پله های ترقی را طی کند و با سرعت بیشتری پیش برود. عزت‌اللهی در نقل و انتقالات زمستانی فوتبال اروپا با یک چالش باشگاهی روبرو شد. قرارداد او با روستوف به پایان رسید، پیشنهادهای بسیاری را بررسی کرد اما سرانجام در روسیه ماند. با روستوف قرارداد بست و سپس به آنژی رفت تا بیشتر بازی کند. به تیمی که در رده یازدهم لیگ روسیه قرار دارد. هدف سعید از این انتخاب، بازی است، بازی در ترکیب اصلی. جایی که بتواند خودی نشان بدهد و سری بین سرها پیدا کند.

حضور در ترکیب اصلی و نشان دادن توانایی‌هایی که شاید در روستوف چندان دیده نشدند. نیم‌فصل دوم لیگ روسیه می‌تواند برای عزت‌اللهی متفاوت باشد. تفاوت از این جهت که مربی آنژی به او اعتقاد دارد و سبک بازی‌اش را می‌پسندد. همین بهترین اتفاق برای شماره شش تیم ملی است. بازیکنی که در 20 سالگی می‌خواهد بازی کند و شایستگی‌هایش را اثبات.
سعید عزت‌اللهی از تصمیم خود دفاع می کند، حتی پس از انتقادهایی که از او بابت بازگشت به روسیه و حضور در آنژی انجام شد. سعید در مورد دلایل انتخاب روستوف و سپس آنژی به خبرنگار «فردا» می‌گوید: «با توجه به پیشنهاد‌هایی که وجود داشت و البته مشورت‌هایی که انجام دادم تصمیم گرفتم نزدیکترین راه را انتخاب کنم. نزدیکترین راه برای بازی در تیمی اروپایی، آن هم در سال جام جهانی. باید به تیمی می‌رفتم که ثبات داشته باشم و بازی‌های پی در پی انجام بدهم. این به من کمک می‌کرد تا همچنان در تیم ملی بمانم و در فرم ایده‌آل قرار بگیرم. انتخابم برای رسیدن به این هدف، ابتدا روستوف و سپس آنژی بود.»
عزت‌اللهی همچنان در لیگ روسیه ماند. او درباره دلیل اتخاذ این تصمیم توضیح می‌دهد: «جام جهانی 2018 در روسیه برگزار می‌شود و به همین دلیل از سال آینده تمام نگاه‌ها به این کشور و فوتبالش معطوف می‌شود. من هم می‌خواستم در دید باشم و بیشتر بازی کنم. حتی برای روستوف هم شرط گذاشتم. گفتم به شرطی قرارداد امضا می‌کنم که قرضی به تیم دیگری بروم چون می‌خواستم فرصت بیشتری برای بازی پیدا کنم. آنژی بهترین تیمی بود که می‌توانستم در ترکیب اصلی‌اش به میدان بروم و خودم را نشان بدهم.»
شماره شش با چشم باز آنژی را انتخاب کرده. او قبل از حضور در این تیم مشخصات کامل شهر ماخاچ قلعه را نیز می‌داند: «ماخاچ قلعه شهری است که قریب به اتفاق مردمش مسلمان هستند. این شهر جزو شهرهای مرزی روسیه است که مردم آن علاقه وافری به فوتبال دارند و همیشه از تیمشان حمایت می‌کنند. آنژی پیش‌تر بازیکنان بزرگی هم در ترکیب خود داشته. بازیکنانی نظیر روبرتو کارلوس که مدتی برای این تیم بازی کرده و مدتی هم مربی‌اش بوده. الان هم آنژی بازیکنان بزرگی جذب کرده و مربی‌اش نیز به تازگی انتخاب شده. اینها همه نشان می‌دهد آنژی برای موفقیت در نیم‌فصل دوم لیگ روسیه برنامه‌ریزی کرده و هدفش صعود به جمع تیم‌های بالای جدول است.»
آنژی تیم یازدهم جدول لیگ روسیه است. با کسب 20 امتیاز از 17 بازی. عزت‌اللهی در این باره می‌گوید: «فاصله امتیازی آنژی با تیم‌های بالاتر از خود زیاد نیست. این تیم قطعا به دلیل مشکلاتی که در خط میانی‌اش داشت مرا جذب کرد. سرمربی آنژی الکساندر گریگوریان است که اصالتی ارمنی دارد. او شخصا با من حرف زد و گفت که اعتقاد ویژه‌ای به بازی‌ام دارد. همین انگیزه مرا برای انتخاب آنژی بیشتر کرد. الان هم تازه به تیم اضافه شده‌ام اما امیدوارم بتوانم خواسته‌های مربی را به نحو احسن انجام بدهم و گره از کار تیم باز کنم. در دو بازی تدارکاتی برای آنژی بازی کرده ام که کادر فنی از عملکردم رضایت دارند. امیدوارم اوضاع همینطور پیش برود و بتوانم مهره ای کارآمد برای آنژی در لیگ روسیه باشم.»
خیلی‌ها معتقدند سعید عزت‌اللهی دور دنیا را زد و در نهایت به روستوف برگشت اما واکنش شماره شش تیم ملی: « خیلی از پیشنهادهایی که در رسانه‌ها از آن می‌نوشتند بیشتر در حد حرف بود. شاهد من مصاحبه‌هایی است که انجام دادم. از من سوال می‌شد و من هم جواب می‌دادم در حال مذاکره هستیم. هرگز اسم تیمی را نیاوردم. همیشه گفتم وقتی پیشنهادی رسمی نشده نباید درباره‌اش صحبت کنم. یکی از شروط من برای انتخاب تیم، امکان بازی در ترکیب اصلی بود و شاید به همین دلیل، پروسه انتخابم طولانی شد. اولویت برای من همین بود، نه اسم و شهرت تیم‌ها.»
عزت‌اللهی در آنژی چه شماره پیراهنی بر تن می‌کند؟ به نظر، او شماره شش را انتخاب کرده: «شماره مورد علاقه من شش است. تلاش می‌کنم این پیراهن را در آنژی بپوشم اما باید ببینم آیا بازیکن دیگری این شماره پیراهن را بر تن دارد یا نه. فکر می‌کنم شماره شش به من برسد. البته اگر اتفاق خاصی رخ ندهد. از شماره پیراهن مهم‌تر، موفقیت و پیشرفت من در آنژی است. این هدف را دنبال می‌کنم و امیدوارم به خواسته‌ام برسم.»

او به تازگی عدد 6 را روی دست خود حک کرده است. عزت اللهی در این باره هم توضیح می دهد:« همه می دانند که چقدر به شماره 6 علاقه دارم. به همین دلیل هم همیشه دوست داشتم در تیمهایی که بازی می کنم شماره 6 را بر تن کنم. به همین دلیل عدد 6 را روی دستم تتو زدم تا میزان علاقه ام را نشان دهم.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز