سرمربی تیم فوتبال جوانان پس از تساوی برابر قطر گفت: دیدار اول در هر تورنمنتی سخت است و من از عملکرد شاگردانم رضایت دارم.

به گزارش مرورنیوز، امیرحسین پیروانی درباره تساوی یک بر یک تیم جوانان ایران مقابل قطر در رقابت‌های قهرمانی فوتبال جوانان آسیا گفت: قبل از هر چیز از کنفدراسیون فوتبال آسیا و مردم مهمان‌نواز بحرین تشکر می‌کنم. از مسابقات جام جهانی و المپیک گرفته تا جام ملت‌ها و مسابقات باشگاهی، همیشه بازی اول سخت است. همچنین هوا به‌خلاف سه روز گذشته کمی گرم و شرجی‌تر بود که این مسئله روی کار ما تأثیر گذاشت. داور هم در صحنه‌ای مشابه صحنه خطای مدافع ما که کارت زرد دوم را نشان داد، به بازیکن حریف کارت نشان نداد و تیم حریف هم باید از دقیقه 70 به بعد مثل تیم ما 10نفره می‌شد.

وی افزود: در مجموع بازیکنان من 45 دقیقه 10نفره نمایش خوبی از خود نشان دادند و با پوشش دادن تمام فضاها توانستند نبض بازی را در اختیار بگیرند.

سرمربی جوانان در پاسخ به سؤال خبرنگار ژاپنی درباره تقابل ایران و ژاپن تصریح کرد: ژاپن همواره یکی از تیم‌های برتر آسیاست. آنها را تیمی خوب و منسجم دیدم. در حال حاضر سوت بازی ژاپن برای ما به صدا در آمده و از امروز من و همکارانم کار ارزیابی و برنامه‌ریزی مسابقه با ژاپن را آغاز می‌کنیم.

پیروانی در پاسخ به سؤال خبرنگار تلویزیون ژاپن‌ در مورد چگونگی یافتن جایگزین برای بازیکن  اخراجی تیم خود در بازی ژاپن‌ گفت: 23 بازیکن آماده داریم و از این بابت هیچ نگرانی وجود ندارد.

وی در واکنش به سؤال خبرنگار قطری مبنی بر اینکه آیا ایران با خوش‌شانسی مقابل قطر به تساوی رسید، گفت: منظور شما را متوجه نشدم. اینکه 45 دقیقه 10نفره بازی کنید، گل بزنید و چند موقعیت گلزنی خلق کنید را نمی‌شود بر مبنای شانس گذاشت. هرچند باید بگویم قطر هرگز به ما گل نزد، بلکه بدشانسی باعث شد توپ ارسالی توسط بازیکن قطر به بازیکن ما برخورد کرده و وارد دروازه شود.

سرمربی جوانان خاطرنشان کرد: اولین بازی همیشه سخت و حساس است، به‌خصوص اگر تیمی مثل ایران مقابل شما بازی کند. برنامه ما گرفتن حداکثر امتیاز از این بازی بود، ولی یک امتیاز هم نمی‌تواند زیاد بد باشد. تمام بازیکنانم سعی کردند بهترین‌ نمایش خودشان را نشان بدهند و از عملکردشان راضی‌ام، اما باید برای صعود به مرحله بعد تلاش‌شان را بیشتر کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز