شرکت رایانه‌ای مایکروسافت آمریکا، پیش‌بینی جالبی از سرنوشت لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا در پایان فصل جاری انجام و از شکسته شدن طلسم پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها خبر داده است.

به گزارش مرورنیوز به نقل از مارکا، موتور جستجوی «بینگ» (Bing) که یکی از محصولات شرکت مایکروسافت آمریکا است، پیش بینی کرده که رئال‌مادرید در فصل 17-2016 قهرمان لالیگا خواهد شد و با تنها یک امتیاز اختلاف نسبت به بارسلونا، جام قهرمانی را از چنگ کاتالان‌ها درخواهد آورد تا به انتظار پنج ساله‌اش برای رسیدن به قله فوتبال اسپانیا پایان دهد.

نرم‌افزار بینگ همچنین پیش‌بینی کرده که در پایان این فصل تیم‌های دپورتیوو لاکرونیا، گرانادا و اوساسونا سقوط خواهند کرد. طبق پیش‌بینی این موتور جستجو، رئال‌مادرید و بارسلونا هر دو با کسب بیش از 90 امتیاز، اتلتیکومادرید را با فاصله قابل توجه جا می‌گذارند و تا هفته پایانی با یکدیگر برای تصاحب عنوان قهرمانی خواهند جنگید.

از دیگر اتفاقاتی که بینگ برای این فصل لالیگا پیش‌بینی کرده، حضور سویا در جمع چهار تیمی است که سهمیه لیگ قهرمانان را کسب خواهند کرد، ضمن اینکه اتلتیک بیلبائو و سلتاویگو نیز دو تیمی خواهند بود که سهمیه لیگ اروپا را می‌گیرند.

جدولی که موتور جستجوی بینگ با استفاده از تکنولوژی‌های «فراگیری ماشینی» و «داده‌های کلان» برای پایان فصل جاری لالیگا پیش‌بینی کرده به شرح زیر است:

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز