میزبانی مسابقات دوچرخه‌سواری تریال قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ به ایران رسید.

به گزارش مرورنیوز به نقل از سایت فدراسیون دوچرخه‌سواری، صد و هشتاد و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری در حاشیه مسابقات قهرمانی جاده جهان به میزبانی دوحه قطر برگزار شد.

این نشست تحت تاثیر درگذشت شادروان بهمن گلبارنژاد آغاز شد و رئیس اتحادیه جهانی این ضایعه تلخ را به جامعه ورزشی ایران تسلیت گفت.

در این نشست اعضا به یک قانون جدید رای دادند که فرآیندهای دموکراتیک جدیدی را ایجاد می‌کند. این قانون شامل ایجاد محدودیت در تعداد سال‌های ریاست رئیس اتحادیه به سه سال است. بدین ترتیب اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری به یکی از اولین فدراسیون‌های بین‌المللی تبدیل می‌شود که این محدودیت را به صورت رسمی اعمال کرده است.

همچنین مقرر شد یک وکیل یا دفتر اسناد رسمی خارجی انتخاب و بر روی پروسه انتخابات نظارت داشته باشد. این وکیل یا دفتر استاد رسمی باید در کشوری که کنگره انتخاباتی در آن برگزار می شود، مستقر باشد. چنانچه آنها بی‌نظمی را در روند انتخابات مشاهده کردند آن را به سه نفر از اعضای کمیسیون اخلاق اطلاع می‌دهند. در نهایت کمیسون اخلاق تعیین می کند انتخابات کنسل و در زمان دیگری برگزار شود.

کمسیون اخلاق در حال حاضر پنج عضو دارد که سه عضو آن از جمله رئیس کمیسیون مستقل از دنیای دوچرخه سواری هستند.

در این کنگره تصمیم گرفته شد کشورهای نیجریه، دومنیکن و تاجیکستان به عضویت اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری دربیایند، بنابراین تعداد اعضای اتحادیه جهانی دوچرخه سواری به 187 کشور رسید.

خسرو قمری و اصغر خالقی به عنوان رئیس و دبیر کمیته تریال آسیا در این کنگره حضور داشتند و امشب به ایران باز خواهند گشت.

از نکات قابل توجه در مراسم کنگره اتحادیه آسیایی که در قطر برگزار شد، این بود که از اصغر خالقی دبیر پیشین فدراسیون دوچرخه‌سواری به عنوان فعال‌ترین عضو این اتحادیه قدرانی کردند. یکی دیگر از تصمیمات کنگره آسیایی میزبانی ایران در مسابقات تریال قهرمانی آسیا در سال 2017 بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز