با وجود برنامه ریزی های اشتباه هیات فوتبال نمی توان اشتباهات بازیکنان را گرفت و بازیکن با همان اشتباهات به یک رده بالاتر می رود.

صادق ورمرزیار در خصوص وضعیت آکادمی استقلال به خبرنگار مرور نیوز گفت: در حال حاضر همه چیز خوب است تمرینات به موقع انجام می شود. قرار است در تعطیلات نیم فصل یکسری تغییر داشته باشیم و باید نقاط ضعفمان را پوشش دهیم تا در نیم فصل دوم به مشکل نخوریم.

وی در ادامه افزود: بعد از معرفی مربیان خیلی ها به من خرده گرفتند که چرا از مربیان با تجربه استفاده نکردم در ابتدا باید بگویم که این مربیان جوان انگیزه بیشتری نسبت به مربیان با تجربه دارند زیرا می خواهند خودشان را نشان دهند ضمن اینکه بالاخره این افراد هم باید از یک جا شروع به کار کردن کنند تا بتوانند با تجربه شوند، همچنین مربیان جوان ما توانستند نتایج خوبی را کسب کنند که من از عملکرد آنها راضی هستم.

مدیر آکادمی استقلال در خصوص مشکلات تیم های پایه خاطر نشان ساخت: متاسفانه به تیم های پایه بها داده نمی شود و کسی به آن توجه نمی کند همین امر باعث می شود که نتوانیم در محافل بین المللی در حد و اندازه اسم ایران باشیم. اگر برنامه ریزی درست برای تیم های پایه داشتیم می توانستیم به المپیک برویم و 40 سال حسرت نخوریم. در کشور ما چون ثبات مدیریتی نداریم هر شخصی می آید می خواهد سطحی به فوتبال نگاه کند و نتیجه گرا باشد به همین دلیل هیچ وقت پیشرفت نمی کنیم اگر با همین روش پیش برویم نه تنها 40 سال بلکه 140 سال دیگر هم باید حسرت بکشیم.

وی در مورد فساد در تیم های پایه گفت: در ابتدا باید بگویم که مقصر بعضی کارها هیات فوتبال است زیرا بازیکن در طول یک فصل کمتر از 6 ماه بازی می کند و عملا 6 ماه آزاد است در 6 ماهی که تحت اختیار ما نیستند ممکن است صدمه ببینند زیرا در سن نوجوانی هر انسانی تحت تاثیر دوستانش قرار می گیرد  و با وجود قهوه خانه و فضای مجازی خیلی زود گرایش پیدا می کنند. اگر هیات فوتبال برنامه ریزی درست انجام دهد مطمئن باشید می توانیم بازیکنان خوبی همچون نور افکن، امیری و... داشته باشیم. اینکه می گویند فلان مربی از بازیکن پول گرفته تا بازی اش دهد کمتر به فوتبال ضربه می زند تا هیات فوتبالی که برنامه ریزی بازی هایش به کل فوتبال ضربه زده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز