مهاجم اسپانیایی تیم فوتبال چلسی در جریان بازی اخیر این تیم در لیگ برتر با وجود آنکه هیچ مشکلی جسمانی خاصی نداشت از سرمربی خود خواست که او را از میدان خارج کند.

به گزارش مرورنیوز، در بازی شب گذشته (شنبه) تیم چلسی برابر لسترسیتی در ورزشگاه استمفوردبریج که آبی‌پوشان لندن آن را با نتیجه 3 بر صفر بردند، اتفاق جالبی رخ داد.

برخلاف اکثر بازیکنان دنیای فوتبال که با تعویض شدن مشکل دارند و بعضاً به آن واکنش‌های تندی نشان می‌دهند - به خصوص اگر احساس کنند که خوب بازی کرده‌اند - دیه‌گو کاستا، زننده گل اول آبی‌پوشان لندن برابر لسترسیتی که در هفتمین دقیقه بازی گلزنی کرد، پس از 70 دقیقه حضور در میدان از سرمربی‌اش، آنتونیو کونته خواست که او را تعویض کند.

با دیدن این صحنه شاید خیلی‌ها در ابتدا تصور می‌کردند که مهاجم پیشین اتلتیکومادرید دچار مصدومیتی دیگر شده است، اما دلیل واقعی او نه مصدومیت بلکه بیم از مجازاتی دیگر به خاطر مشاجراتی بود که در طول بازی با بازیکنان لسترسیتی داشت. کاستا و کونته چند بار تلاش کردند که با زبان ایما و اشاره منظور خود را به یکدیگر برسانند و حتی کار به داد و فریاد زدن هم رسید تا اینکه کاستا دست‌هایش را به نشانه اینکه می‌خواهد تعویض شود، چرخاند.

کاستای 28 ساله بعد از بازی فاش کرد که دلیل تقاضایش از کونته برای تعویض کردن او، این بوده که احساس می‌کرد از سوی داور بازی به اندازه کافی محافظت نمی‌شود و می‌خواهد قبل از اینکه خطاهای بازیکن حریف او را از کوره به در ببرد و یک درگیری آغاز شود، میدان را ترک کند تا مبادا بازی خانگی حساسی هفته آینده تیمش برابر منچستریونایتد تحت هدایت ژوزه مورینیو را از دست بدهد. با این حال کونته توجهی به درخواست کاستا نکرد و او را تا پایان در میدان نگه داشت. کاستا هم با وجود جو ملتهب بازی اخطار نگرفت و از بازی بعدی تیمش محروم نشد.

کونته پس از بازی ماجرا را این‌گونه توضیح داد: اگر من بتوانم کاستا را تا آخر بازی در میدان نگه دارم، این کار را انجام خواهم داد. شما باید درک کنید که کاستا بازیکنی با شخصیتی بسیار قوی است. من می‌دانستم که در این بازی ریسک اخطار گرفتن او وجود دارد و این به بهای محرومیت او از بازی برابر من‌یونایتد تمام می‌شد، اما برای من بازی برابر لسترسیتی مهم‌ترین بازی بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز