رئیس جمهور فرانسه نیز به فهرست کسانی که بنزما را به خاطر اتهام ثابت نشده‌اش برای اخاذی از متئو والبوئنا سرزنش کردند، پیوست.

به گزارش مرورنیوز، در روزهایی که بحث شراکت جرم کریم بنزما در ماجرای اخاذی از متئو والبوئنا و تهدید وی به انتشار یک فیلم خصوصی دوباره داغ شده است، فرانسوا اولان، رئیس جمهور فرانسه هم موضع خود را در قبال این موضوع نشان داد.

سال گذشته بنزما به همدستی با باج‌خواهانی که از هافبک سابق لیون اخاذی کردند متهم شد و از آن زمان حرف و حدیث‌هایی درباره این ماجرا وجود داشته و اتفاقات زیادی برای مهاجم رئال مادرید رخ داده است که از جمله آنها می‌توان به اخراج شدن او از اردوی تیم ملی فرانسه و محروم شدنش از حضور در یورو 2016 اشاره کرد.

اتهام ثابت نشده بنزما برای کمک به مجرمان پرونده اخاذی از والبوئنا، پیش از این برخی از مقامات سیاسی فرانسه را وادار به انتقاد از رویکرد این بازیکن 29 سال کرده بود و حالا رئیس جمهور فرانسه نیز به صف منتقدان مهاجم پیشین لیون پیوسته است.

در یک کتاب جنجالی تازه منتشر شده با عنوان «چیزهایی که یک رئیس جمهور نباید بگوید»، به نقل از فرانسوا اولا آمده است: «از نظر اخلاقی، بنزما نمی‌‌تواند یک الگوی شایسته محسوب شود».

اولان در ادامه برخی از نقطه نظرات خود را درباره چگونگی برطرف کردن امراض فوتبال مدرن را این‌گونه توضیح می‌دهد: تیم‌های فرانسوی باید به جای این میزان تأکید روی تمرین دادن بازیکنان‌شان در زمین فوتبال، به آنها درس‌های بیشتری برای تقویت عضلات مغزشان بدهند. در تیم ملی فرانسه هیچ اجتماعی وجود ندارد و هیچ اتصالی میان باشگاه و کشور نیست. در تیم ما بازیکنانی از مناطق بسیار محروم هستند که خیلی زود به جایی رسیده‌اند و برای فوتبال بازی کردن کشور را ترک کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز