رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی اعلام کرد که به رغم شکست تیم ملی فوتبال این کشور برابر ایران در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه باید تحت هر شرایطی از تیم و سرمربی آن حمایت کرد.

به گزارش مرورنیوز، تیم ملی فوتبال کشورمان در چهارمین دیدار خود در این مرحله که 20 مهر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، با تک گل «سردار آزمون» حریف قدرتمند خود را شکست داد تا با اقتدار در صدر جدول گروه یک انتخابی جام جهانی در قاره آسیا قرار گیرد.
«چونگ مونگ گیون» رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی روز چهارشنبه در سخنانی گفت: در واقع از شکستی که این تیم در ورزشگاه آزادی از ایران خورد احساس تاسف می کنم اما باید همچنان از این تیم و سرمربی آن حمایت شود.
وی تصریح کرد که تیم ملی فوتبال کره جنوبی در آن حدی که شایسته بود ظاهر نشده و دیدارش در برابر ایران نیز تاسف بار بوده است.
«چونگ» همچنین خاطرنشان کرد، تیم ملی فوتبال این کشور علاوه بر بازی برابر ملی پوشان کشورمان در سایر دیدارها هم چندان خوب ظاهر نشده است.
رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی در پاسخ به اظهارات و خواسته های مردمی مبنی بر برکناری سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی گفت: اگرچه نمایش خوبی نداشته ایم اما لازم است مردم و فوتبالدوستان در این شرایط در کنار تیم باشند و از بازیکنان و کادر فنی حمایت کنند.
وی چنین برخوردهایی را در شرایط فعلی برای تیم ملی فوتبال کره جنوبی زیانبار توصیف کرد و گفت که همه باید به جای ناامید کردن، مشوق تیم و سرمربی باشند.
او یادآور شد که «اولی اشتلیکه» سرمربی آلمانی این تیم اکنون به فرهنگ مردم کره جنوبی و انتقادهای مردمی و رسانه ای آشناست و امیدواریم برای دیدار بعدی، تیم خوبی را راهی میدان کند و نتیجه شایسته ای به دست آورد.
پس از شکستی که تیم ملی فوتبال کره جنوبی از ایران خورد و بعد از نمایش ضعیف تیم در برابر تیم های دیگر در چارچوب مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی روسیه، بسیاری از علاقه مندان به فوتبال در کره جنوبی خواستار برکناری سرمربی آلمانی این تیم و استعفای وی شده اند.
رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی گفت که کشورش تلاش می کند برای نهمین سال متوالی به جام جهانی فوتبال راه پیدا کند اما مسابقات مقدماتی هیچ گاه آسان نبوده است.
«چونگ» تاکید کرد که ما یک مسابقه بسیار مهم در برابر ازبکستان داریم و از 19 دیدار مقدماتی فقط چهار دیدار انجام داده ایم و نباید سریع ناامید و دلسرد شویم.
وی از همه فوتبالدوستان کره جنوبی خواست که با توجه به نزدیک بودن دیدار این تیم با تیم ملی فوتبال ازبکستان و مهم بودن این مسابقه، از تیم و سرمربی کره جنوبی پشتیبانی کنند.
کره جنوبی در دیدارهای قبلی خود صاحب 2 پیروزی، یک شکست و یک تساوی شد و با 7 امتیاز در رده سوم جدول گروه اول پس از ایران و ازبکستان قرار دارد.
تیم ملی فوتبال کشورمان در راه صعود به جام جهانی با تیم های کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه همگروه است که در چهار دیدار انجام شده تاکنون موفق به شکست تیم های قطر، ازبکستان و کره جنوبی شده است و با کسب تساوی خارج از خانه مقابل تیم ملی چین، 10 امتیازی است و مقتدرانه در صدر جدول این گروه ایستاده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز