تیم فوتبال پرسپولیس ضمن ثبت بهترین عملکرد خود در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا، اکنون منتظر است حریف خود را در مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها بشناسد.

به‌ گزارش مرور نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد با برتری یک بر صفر برابر تیم پر ستاره و چند ملیتی لخویا راهی مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها شود تا تنها نماینده ایرانی باشد که در این مرحله حاضر است.

پرسپولیس تاکنون شش بار در لیگ قهرمانان آسیا حاضر بوده که غیر از دو مورد توانسته در چهار دوره دیگر راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا شود.

سرخ پوشان هیچ وقت نتوانستند تا قبل از بازی دیشب (سه‌شنبه) به جمع هشت تیم برتر آسیا راه یابند ولی در نهایت این طلسم شکسته شد تا سرخ‌ها با هدایت برانکو ایوانکوویچ به این مهم دست پیدا کنند.

2003- 2002

پرسپولیس در اولین حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد چندان خوبی نداشت و در همان دور گروهی رقابت‌ها حذف شد. در آن سال از هر گروه تنها یک تیم راهی مرحله بعد می‌شد و پرسپولیس در گروهی که تیم‌های پاختاکور ازبکستان، الطلبه عراق و نیسا ترکمنستان در آن حضور داشتند در جایگاه دوم قرار گرفت و حذف شد.

2009- 2008

پرسپولیس در دومین حضور خودش در این سال راهی دور حذفی لیگ قهرمانان آسیا شد؛ جایی که با هدایت وینگادای پرتغالی در خانه برابر بنیادکار شکست خورد و همین باعث شد از رقابت‌ها حذف شود. سرخپوشان در مرحله گروهی در گروه سه تیمی بالاتر از الشباب عربستان و الغرافه قرار گرفتند ولی برابر بنیادکار با تک گل ریوالدو از روی نقطه پنالتی بازنده شدند.

2011-2012

پرسپولیس در سومین حضور خود در مرحله گروهی بار دیگر حذف شد و حرفی برای گفتن نداشت. در این سال یکی از ضعیف‌ترین عملکردهای پرسپولیس را شاهد بودیم که این تیم در گروه خود در رده آخر قرار گرفت و نتوانست به مرحله بعد برود.

2012-2013

پرسپولیس در این سال بار دیگر توانست راهی دور حذفی لیگ قهرمانان آسیا شود  ولی با شکست 3 بر صفر برابر التحاد عربستان بار دیگر از حضور در جمع هشت تیم برتر باز ماند. این بار قرمزها بعد از الهلال به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شدند و طبق قوانین AFC در یک بازی در زمین الاتحاد عربستان به میدان رفتند که شکست خوردند.

2015-2016

پرسپولیس در پنجمین حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا با هدایت حمید درخشان توانست به دور حذفی راه پیدا کند. این بار نیز پرسپولیس به عنوان تیم دوم بعد از لخویا به مرحله بعد رسید اما بار دیگر در این مرحله به الهلال عربستان برخورد کرد و 3 بر صفر شکست خورد تا از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود. سرخپوشان در بازی نخست با یک گل در تهران پیروز شدند ولی در ورزشگاه الهلال با سه گل شکست خوردند.

2016-2017

در نهایت پرسپولیس این بار با هدایت برانکو ایوانکوویچ برای اولین بار از مرحله یک هشتم نهایی پا را فراتر گذاشت و با شکست قهرمان لیگ قطر یعنی لخویا راهی مرحله بعد شد. در این مرحله پرسپولیس به عنوان تیم دوم بعد از الهلال به مرحله حذفی رسید و با کنار زدن لخویا برای اولین بار به جمع هشت تیم برتر راه یافت و بهترین عملکرد خود را در تاریخ این رقابت‌ها ثبت کرد.

قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها سه‌شنبه هفته‌ آینده برگزار می‌شود و پرسپولیس با یکی از سه تیم العین امارات، الاهلی یا الهلال عربستان روبرو خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز