لوئیس سوارز، مهاجم اروگوئه ای بارسلونا دقایقی پیش کفش طلای فصل 2015-2016 اروپا را دریافت کرد.

به گزارش مرورنیوز، سوارز پیش از این در لیورپول این جایزه را کسب کرده بود و فصل گذشته توانست با ثبت 40 گل برای بارسا در لالیگا، بهترین مهاجم اروپا شود.

در مراسمی که امروز به همین مناسبت در بارسلونا ترتیب داده شده بود، سوارز پس از پخش ویدئویی از بهترین لحظاتش در بارسا، کفش طلا را از دستان دو فرزندش دریافت کرد.

او پس از دریافت جایزه خود به خبرنگاران گفت:" در ابتدا باید از کسانی که این ویدئو را درست کرده بودند تشکر کنم. همچنین از مسئولان بارسا که به من اعتماد کرده و با من قرارداد بستند. این رویایی بود که محقق شد. از هم تیمی هایم که در ثبت این گل ها و کسب این موفقیت نقش ویژه ای داشتند و از مربیان و اعضای کادر فنی و پزشکی بارسا که همیشه پشتیبان من بوده اند تشکر می کنم.

من پیش از این در لیورپول برنده کفش طلا شده بودم و می دانم که این جایزه چه ارزشی دارد. برای من این یک افتخار است که کفش طلا را امروز از دستان دو فرزندم دریافت کردم. وقتی به بارسلونا آمدم، تصور نمی کردم باز هم این عنوان را کسب کنم اما به لطف هم تیمی های فوق العاده ام، همه چیز ساده تر از آن چیزی شد که فکر می کردم. این کفش طلا را بی شک مدیون آنها هستم.

در بهترین تیم دنیا بازی می کنم با بهترین بازیکنان. برای من در درجه اول موفقیت های تیمی مثل قهرمانی در لالیگا، لیگ قهرمانان و کوپا دل ری مهم هستند و سپس جوایز فردی."

سوارز ادامه داد: مسی و نیمار در گل هایی که به ثمر رسانده ام، نقش بسیار مهمی داشته اند. برخی مواقع توپ های ساده ای را از دست داده و برعکس، توپ های دشواری را گل کرده ام. دو گلی که به رئال زدم، بهترین گل هایم با پیراهن بارسا بوده اند.

آژاکس، شروع کار من در فوتبال اروپا بود و به درک خوبی از فوتبال رسیدم. سپس به لیورپول رفتم و روزهای فوق العاده ای آنجا داشتم. در لیورپول فاتح لیگ نشدم اما پیوستن به بارسا، شروع دوران جدیدی برای من بود و توانستم قهرمانی های مختلفی را کسب کنم.

دوست دارم در بارسا از فوتبال خداحافظی کنم؛ ولی می دانم که برای این مهم، باید همیشه در بالاترین سطح حضور داشته باشم. برای رسیدن به بارسا سختی های زیادی کشیدم و به پوشیدن پیراهن این تیم افتخار می کنم. امیدوارم سال های زیادی در بارسا بمانم و در کسب موفقیت های بیشتر این باشگاه سهیم باشم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز