شاگردان مرفاوی برای بازگشت به آرامش مقابل گسترش فولادی قرار گرفتند که پس از هفت بازی در مسابقه اخیر خود به برد رسید.

به گزارش مرورنیوز، صبای قم در آخرین بازی هفته نهم لیگ برتر در شرایطی پذیرای شاگردان فراز کمالوند است که از هشت هفته اخیر تنها یک برد داشته و در دو دیدار بازنده بوده و 6 دیدار را نیز با تساوی پشت سر گذاشته است و شرایط مطلوبی ندارد؛ در سمت مقابل گسترش فولاد بالاخره در هفته اخیر به طلسم نبردن‌های خود پایان داد و با پیروزی 3 بر صفر برابر پدیده نشان داد آمادگی بالایی دارد و می‌تواند امروز بازی سختی برای صبا رقم بزند.

هفته نهم لیگ برتر ؛ تاریخ: 95/07/30 ؛ ساعت 16:50

استادیوم: یادگار امام قم / تماشاگر: 200 نفر

داور: رضا کرمانشاهی؛ کمک‌ها: محمد عطایی، محمدرضا طالبی و امید سعیدفر / ناظر: ابراهیم میرزابیگی

صبای قم

حامد لک، میرهانی هاشمی، حمیدرضا دیوسالار، قاسم دهنوی، پویا سیف‌پناهی، مهران امیری، میلاد ابطحی، کیوان امرایی، سید علی فاطمی(80- وحید علی آبادی)، رضا عنایتی و احمد حسن‌زاده(81- محمد بائوج‌رضایی)

سرمربی: صمد مرفاوی

گسترش فولاد تبریز

فرناندو ده‌خسوس، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، بابک حاتمی، مسعود ابراهیم‌زاده، علیرضا نقی‌زاده(1+90- محمدرضا خلعتبری)، مگنو باتیستا، محمدامین درویشی(79- مهران فرضیات)، داریوش شجاعیان، رضا خالقی‌فر و لوسیانو پریرا

سرمربی: فراز کمالوند

اخطار

میلاد ابطحی(33،50) - حمیدرضا دیوسالار(76،63) از صبا

مگنو باتیستا(70) از گسترش فولاد

شرح نیمه اول

ابتدای بازی دو تیم نمایش درگیرانه‌ای در میانه زمین داشتند اما به مرور زمان شاگردان کمالوند صاحب توپ و میدان شدند و حملات زیادی از دو طرف زمین داشتند و به دنبال باز کردن دروازه صبا روی ارسال‌های بلند بودند که بی‌دقتی بازیکنان این تیم آنها را از رسیدن به گل ناکام گذاشت؛ پریرا و شجاعیان دو بازیکنی بودند که فرصت‌های بسیار خوبی از دست دادند تا تیم تبریزی به گل نرسد؛ البته صبا هم روی دو شروع مجدد موقعیت به وجود آورد که هیچ یک از آنها راهی به دروازه گسترش نداشت؛ تلاش دو تیم در نیمه اول بی‌ثمر بود و بازیکنان بدون گل زده به رختکن رفتند.

بهترین بازیکن

بابک حاتمی که دقیقه 4 مصدوم شده بود و احتمال داشت به بازی ادامه ندهد با رفع مصدومیت به زمین برگشت و ستاره تیمش بود؛ او با نفوذهای پرشمار از جناح راست زمین بارها خط دفاع صبا را آزار داد و پرتاب‌های اوت خطرناکی هم انجام می‌داد؛ حاتمی یک بار هم می‌توانست روی ضربه‌ی آزاد و فاصله‌ی 30 متری برای تیمش گلزنی کند که با بدشانسی او توپ به تیرک دروازه برخورد کرد.

اتفاق ویژه

صبا در این بازی دو اخراجی داد؛ ابطحی و دیوسالار هر یک با دریافت دو کارت زرد از زمین اخراج شدند تا صبا به سختی یک امتیاز بگیرد و از باخت نجات پیدا کند.

دقایق حساس:

دقیقه 15: مدافعان صبا در زدن ضربه سر پس از اوت حاتمی ناتوان بودند تا توپ در تیرک دوم به پریرا برسد اما ضربه بی‌دقت این بازیکن به اوت رفت.

دقیقه 20: سانتر شجاعیان و ضربه‌ی سر پریرا در اختیار لک قرار گرفت.

دقیقه 25: ارسال دهنوی از روی کرنر را هاشمی با ضربه سر کم قدرت به بیرون زد.

دقیقه 29: شوت بیرون پای شجاعیان از داخل محوطه جریمه‌ی صبا را لک در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 30: سانتر درویشی از سمت راست زمین را لک نتوانست جمع کند که پریرا قصد باز کردن دروازه صبا را داشت اما لک اشتباه خود را جبران کرد و توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 38: سانتر حاتمی به پشت مدافعان صبا را شجاعیان از مقابل دروازه صبا به بیرون زد.

دقیقه 48: شوت ریباند شده نقی‌زاده توسط لک را پریرا در شرایط نامتعادلی زد که دوباره دروازه‌بان صبا توپ را جمع کرد.

دقیقه 54: فرار پریرا از سد مدافعان صبا او را در موقعیت خوبی قرار داد که مهاجم برزیلی گسترش فولاد پس از دریبل میرهانی هاشمی به سمت دروازه صبا شوت زد اما توپ او راهی اوت شد.

دقیقه 74: حسن‌زاده خطایی که خودش گرفته بود را با ضربه آزاد تماشایی به کنج دروازه گسترش زد که خسوس با شیرجه بلند یک ضرب توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 77: شوت حاتمی از روی ضربه آزاد و فاصله‌ی 30 متری تیرک افقی دروازه صبا را به لرزه درآورد و دور شد.

دقیقه 80: باز هم حسن‌زاده قصد باز کردن دروازه گسترش فولاد از روی ضربه آزاد را داشت که خسوس با عکس العمل تماشایی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 81: اشتباه مدافعان گسترش فولاد و ضربه‌ی بائوج‌رضایی را خسوس در اختیار گرفت.

در حاشیه:

* صبا امروز مسعود حق‌جو و کریم اسلامی دو بازیکن خود را در اختیار ندارد و هاشم بیک‌زاده نیز تنها محروم این دیدار است.

* مرفاوی پیش از بازی به سمت کمالوند و دستیارانش رفت و خوش و بش گرمی با آنها داشت.

* صادقی دروازه‌بان صبا و خلعتبری هافبک گسترش فولاد که سابقه بازی در ذوب‌آهن را کنار یکدیگر دارند پیش از شروع بازی به سمت هم رفتند و خوش و بش گرمی با یکدیگر داشتند.

* بابک حاتمی در دقیقه 4 پس از برخورد با امرایی به شدت مصدوم شد و سه دقیقه بیرون از زمین بود.

* عکاسان قمی به دستور ناظر مسابقه اجازه عکاسی پیدا نکردند؛ علت آن حضور بدموقع عکاسان در لحظه شروع مسابقه عنوان شده است در حالی که آنها قبل از بازی به ورزشگاه یادگار امام آمده بودند.

* صبا در دقیقه 42 دروازه گسترش فولاد را باز کرد اما کمک داور آن را آفساید گرفت.

* یک دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول اعلام شد.

* بازیکنان گسترش فولاد به خطاهای متعددی که به سود صبا اعلام می‌شد معترض بودند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز