نفت آبادان با نتیجه سه بر صفر توانست ماشین سازی را از پیش رو بردارد تا شاگردان رسول خطیبی به قعرنشینی خود ادامه دهند.

به گزارش مرورنیوز، نفت آبادان نیمه دوم را با ارائه بازی هجومی خود و اشتباهات غیرقابل تصور بازیکنان حریف توانست با ثبت 3 گل خاتمه دهد. شاگردان نادر دست نشان که در نیمه اول همپا با ماشین سازی فوتبال ناامید کننده ای را به نمایش گذاشته بودند در نیمه دوم متفاوت ظاهر شدند تا با استفاده از نقاط ضعف حریف به خواسته خود و کسب سه امتیاز با سه گل دست یابند.

هفته نهم لیگ شانزدهم، جمعه 30/07/95، ساعت 16:45، ورزشگاه تختی آبادان

داور: محمدرضا فغانی           کمک ها: بابک داوری – فرزاد بهرامی – رضا تارخ

اخطار:

محمد شادکام (60)-  علی عبدالله زاده (71) از نفت آبادان

نفت آبادان:

حسن هوری، حسین بغلانی، گوی هیان کیم، مجتبی ممشلی، علی عبداله‌زاده، حکیم نصاری(92 محمود داری‌زاده)، محمد زبیر نیک‌نفس، برونو اولیویرا(50 رضا نوروزی)، محمد رضا پورمحمد، میلاد جهانی(90 دنی سانتوز) و محمد شادکام

سرمربی: نادر دست نشان

ماشین سازی:

سید مهدی اسلامی، سعید مهدی پور(68 حامد پاکدل)، هنریکو اندرسون(67 حبیب گردانی)، بهمن کامل، کاها شویلی، احمد کامدار، آندرانیک تیموریان، محمد نصرتی، بهرام احمدی(67 سجاد رهبر)، مهدی میرقریشی و مهرداد بایرامی

سرمربی: رسول خطیبی

شرح گل ها:

نفت آبادان 1 - ماشین سازی صفر: (دقیقه 53، حسین بغلانی): ضربه پنالتی نفتی ها را حسین بغلانی برخلاف حرکت مهدی اسلامی وارد دروازه ماشین سازی کرد تا این تیم با یک گل پیش بیفتد.

نفت آبادان 2 - ماشین سازی صفر: (دقیقه 75، حکیم نصاری): شادکام توانست از اشتباه مدافع ماشین سازی سود ببرد و با توپ ربایی خود در کنار خط عرضی آن را پشت محوطه جریمه برای حکیم نصاری مهیا کند و این بازیکن با یک حرکت بدن و خارج کردن مدافع پیش روی خود با شوتی دیدنی دروازه ماشین سازی را برای بار دوم باز کرد.

نفت آبادان 3 - ماشین سازی 0: (دقیقه 90، گل به خودی، محمد نصرتی ): در حالی که نفتی ها در دقایق پایانی به دنبال حفظ نتیجه بودند هدیه ویژه ای با اشتباه مهدی اسلامی و نصرتی پیش روی خود دیدند. در حالی که اسلامی برای زدن توپ پیش آمده بود، پاس رو به عقب و چشم بسته نصرتی به او، وارد دروازه این تیم شد تا حساب کار 3 بر صفر به سود زردپوشان شود.

شرح بازی:

در حالی که انتظار می رفت با توجه به عملکرد دو تیم در نیمه اول حاصلی جز نتیجه صفر بر صفر در انتظار دو تیم نباشد اما شاگردان نادر دست نشان با تغییر اهنگ تیمی خود در نیمه دوم و با استفاده از مزیت میزبانی شان توانستند حریف را مجبور به شکستی دیگر در کارنامه اش کنند. شاگردان رسول خطیبی در نیمه دوم به هیچ وجه نتوانستند فوتبال مورد توجه خود را به نمایش بگذارند و بر اساس آن مقهور تکنیک و مالکیت توپ حریف شوند. حکیم نصاری و شادکام به عنوان برترین بازیکنان هجومی نفت آبادان پرس روی خط دفاعی حریف را تا جایی ادامه دادند که حریف در نهایت با اشتباهات خود یک پنالتی و یک گل به خودی نیز تقدیم برزیلی های فوتبال ایران کند و حساب کار در پایان 3 بر 0 به کام نفت آبادان  شود و انها را به رتبه چهارم جدول برساند و ماشین سازی نیز در ادامه روند نزولی خود در قعر جدول حضور یابد.

برترین بازیکن:

محمد زبیر نیک نفس با بازی خوب خود در مرکز زمین و ارسال پاس های دقیق برای حمله وران تیمش توانست نقش پررنگی در باز شدن گره بازی داشته باشد و در نهایت نیز می توان به رقابت جالب توجه او با آندرانیک تیموریان در میانه میدان اشاره کرد. جایی که او در روز خوب خود موفق شد به کاپیتان تیم ملی و ماشین سازی اجازه خودنمایی ندهد.

اتفاق ویژه:

دو تیم در حالی که فوتبال زیبایی را در نیمه اول به نمایش نگذاشتند در نیمه دوم متفاوت ظاهر شدند. نفت آبادان توانست با حملات نصفه و نیمه خود در ابتدا به پنالتی رسیدند و بغلانی توانست این تیم را پیش بیندازد تا با از دست رفتن تمرکز بازیکنان ماشین سازی، آنها نسخه شاگردان رسول خطیبی را بپیچند و با روحیه مناسب برای دیدار هفته آینده برابر پرسپولیس مهیا شوند.

ماشین سازی بار دیگر مقابل تیمی دیگر از جنوب با سه گل شکست خورد تا بعد از استقلال خوزستان در هفته گذشته، این نفت آبادان باشد که موفق به شکست این تیم شود و ماشین سازی در قعر جدول جای گیرد و نگرانی هواداران این تیم که بعد از سال ها موفق به کسب جواز صعود به سطح اول فوتبال شدند افزایش یابد.

دقایق حساس:

دقیقه 48: ضربه ایستگاهی میلاد جهانی در آستانه دروازه توسط مهدی اسلامی مهار شد تا اولین خطر در نیمه دوم برای نفتی ها از دست برود.

دقیقه 50: میلاد جهانی با ورود به محوطه جریمه توسط ادسون متوقف شد تا داور اعلام ضربه پنالتی به سود نفتی ها کند.

دقیقه 63: کیم، بازیکن کره ای صنعت نفت در ضدحمله می توانست تیمش را به گل دوم برساند که ضربه اش را مهدی اسلامی دفع کرد.

دقیقه 68: سانتر حاتمی با عبور از روی سر بازیکنان به ابراهیم‌زاده رسید که ضربه سر او راهی به دروازه صبا پیدا نکرد.

دقیقه 79: ارسال حبیب گردانی را حامد پاکدل با ضربه سر از شش قدم به بیرون زد تا فرصت خوب این تیم برای کم کردن فاصله از دست برود.

حاشیه ها:

* آخرین برد ماشین سازی در لیگ برتر به هفته اول باز می گردد و نفت آبادان نیز در هفته چهارم موفق شد سپاهان را با یک گل شکست دهد.

* رسول خطیبی با توجه به شکست 3 گله هفته گذشته برابر استقلال خوزستان در این دیدار دروازه بان اسپانیایی تیمش را نیمکت نشین کرده است.

* نفت آبادان در چهار دیدار قبلی خانگی خود شکستی را نپذیرفته و در بهترین نتیجه خانگی این فصل خود موفق به شکست سپاهان شده و استقلال خوزستان را نیز متوقف کرده اند.

* ماشین سازی نیز که بعد از سال ها در سطح اول فوتبال ایران حضور یافته در دیدارهای خارج از خانه خود تنها یک پیروزی برابر فولاد خوزستان در هفته اول در کارنامه اش ثبت کرده و یک شکست و دو تساوی نیز عملکرد دیگر این تیم در بازی های خارج از خانه بوده است.

* محمد شادکام با دو گل زده در بازی های خانگی برترین گلزن این تیم در استادیوم تختی محسوب می شود.

* سامان نریمان جهان با دو گل زده نیز در دیدارهای خارج خانه ماشین سازی برترین گلزن این تیم در بیرون از خانه محسوب می شود. جلال رافخایی، پیام صادقیان و قاسم نژاد نیز دیگر گلزنان این تیم در بازی های خارج از خانه محسوب می شوند.

* صنعت نفت با کسب 10 امتیاز از دیدارهای گذشته اش در رتبه هفتم جدول جای گرفته و این شانس را دارد تا با کسب پیروزی به رتبه چهارم جدول نیز دست یابد.

* ماشین سازی که اکنون در قعر جدول لیگ برتر و 6 امتیاز و تفاضل منفی 5 قرار گرفته اند در صورت پیروزی می توانند امیدوار به حضور در رده سیزدهم جدول باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز