سرمربی سیاه‌جامگان با انتقاد شدید از سیدعلی داور مسابقه این تیم مقابل سپاهان اعلام کرد برد سپاهان با لطف داور رقم خورده است.

به گزارش مرور نیوز، فرهاد کاظمی که بسیار عصبانی به نظر می‌رسید در نشست مطبوعاتی اعلام کرد: 3 پنالتی را به سود ما اعلام نکردند تا این بازی به لطف داور به سود سپاهان به پایان برسد. سوال من این است که اگر پرسپولیس جای ما بود داور می‌توانست این کار را انجام بدهد؟

نمی‌خواهم ناله کنم

بازی از دست ما به خاطر شرایط خاص داوری در رفت. اینجا نشستن که نباید فقط مربوط به بحث‌های حاشیه‌ای باشد، پنالتی ما گرفته نشد و این مسئله دیگر نالیدن نمی‌خواهد. بازی را در آوردند، اگر این اتفاق برای پرسپولیس و استقلال رخ می‌داد جرأت می‌کردند این کار را کنند، نباید در مورد حواشی ماقبل تاریخ صحبت کنیم. اینکه پرسپولیس و استقلال چه وضعتی دارند به من مربوط نیست. اینکه سپاهان چه زمانی از بحران خارج می‌شود نباید به تیم من ربط داشته باشد. البته این چیزها از دید کارشناسان ما به چشم نمی‌آید اما وقتی در بازی با استقلال علنی مهاجم ما را هل می‌دهند و می‌گویند پنالتی نیست انسان از همه چیز زده می‌شود.

می‌توانید بگویید 3 پنالتی و دو اخراج گرفته نشد

در صحنه دیدار هفته گذشته بازیکن استقلال مهاجم ما را هل داد اما کارشناس می‌گفت خطای پنالتی نشده است، به هر حال این دنیا و دنیای دیگری هم وجود دارد. آدم این صحنه‌ها را می‌بینید از فوتبال که هیچ از زندگی زده می‌شود. تا عدالت نباشد، آرامش وجود ندارد. شاید اگر امروز سوتی به سود من زده شود و از آن نفع ببرم بگویم اشتباه نبوده، اما به وجدانم که نمی‌توانم دروغ بگویم. امروز می‌توانید بگویید 3 پنالتی و 2 اخراج برای ما به درستی گرفته نشده است، متأسفانه آن چیزی که واقعیت است به نمایش درنمی‌آید. سپاهان تیم خودم است و خوشحالم به موفقیت برسد، مثل بازی با استقلال با کمک یک نفر شکست خوردیم. متأسفانه ما با مشکلات زیادی مواجه هستیم و 20 درصد خواسته‌هایم فراهم نشده است.

با محرم صدرنشین می‌شدیم

محرم یک از بزرگ‌ترین هافبک‌های فوتبال ایران است که به حقش نرسید، او از بامعرفت‌ترین فوتبالیست‌هاست که عرق زیادی به سپاهان و اصفهان دارد. مربیان استقلال و پرسپولیس با من تماس می‌گرفتند و به من می‌گفتند اجازه بده او به تیم ما بیاید، من می‌گفتم اگر خودم هم راضی باشم او راضی به جدایی نیست. از لحاظ پاس دادن و بازی‌سازی او یکی از بهترین‌ها است. ای‌کاش اول فصل که خواستم او به تیم ما بیاید، این مسئله را می‌پذیرفت، اگر آمده بود الان صدرنشین بودیم.

اگر نویدکیا را داشتم روی چشمم بود

اگر امروز یک بازیکن 4 پاس خوب می‌داد ما 4 گل خوب می‌زدیم، آن چیزی را که من دیدم شما ندیدید، خود شما با 10 سال پیش تفاوت نکرده‌اید، مطمئناً اکنون وضعیت بهتری دارید. بدن نویدکیا تمام نشده، بلکه خودش خواسته برود، باید به کسی که زحمت می‌کشد احترام بگذاریم، اگر نویدکیا را داشتم او را روی چشمم می‌گذاشتم.

از ذوب آهن پیشنهاد ندارم

کاظمی در مورد اینکه از ذوب‌آهن پیشنهاد داشته است، عنوان کرد: نه، این مسئله صحت ندارد، من اصلاً هیأت مدیره ذوب‌آهن را نمی‌شناسم.

لیگ را 12 تیمی کنید

یک ریال که پول نگرفتیم، کلی هم پول از جیب‌مان خرج کردیم و دستی دادیم، شرایط بسیار بدی است و نمی‌توانم برای بازیکنانم کاری کنم. مهدی تاج که این‌قدر خوب کار کرده مانند فدراسیون والیبال جلوی فعالیت تیم‌های بدهکار را بگیرد. ما صفر بودیم، بد بودیم و مشکلات داشتیم، اما بگوییم داور سرمان را برید، هر سال مشکلات عدیده‌ای وجود دارد، هر تیمی که توانایی مالی ندارد، فدراسیون با آنها خداحافظی کند، اصلا‌ لیگ را با 12 تیم ادامه دهیم، چه مشکلی پیش می‌آید، چند تیم لیگ یکی شرایط مالی خوبی دارند و آنها را جایگزین تیم‌های دارای مشکل مالی کنند، چه مشکلی به وجود می‌آید. من 10 سال است از باشگاهی طلب دارم مالیاتش را هم دادم  اماپولش را نگرفتم.

سخت‌ترین روزهای زندگی‌ام را پشت سر می‌گذارم

 بازیکنی که نگران است که اثاثیه‌اش را بیرون بریزند چطور می‌خواهد برای ما بازی کند،‌او به این فکر می‌کند که شنبه اثاثیه‌اش را قرار است بیرون بریزند. سخت‌ترین روزهای زندگی‌ام را پشت سر می‌گذارم و فقط به خاطر مردم مشهد ایستاده‌ام. پنج میلیون دادیم که نفری پانصد تومن هم نمی‌شود. در بحث رسانه‌ای که قدرت دارید به این مسئله بپردازید، روح ما از این همه مشکل آزرده شده، امروز از 8-7 بازیکن استفاده کردم که بسیار جوان بودند و تعدادی از آنها حتی لیگ 3 را هم ندیده بودند. گلر تیم اشتباه کرد، تقصیر من بود، داور اشتباه کرد، تقصیر من بود. اصلاً هر اتفاقی که رقم خورد من مقصر هستم!

خودم باید تیم بخرم

من می‌خواستم چند هفته پیش بروم، اما به خاطر بازیکنانم کار را ادامه دادم، وقتی قرار است اثاثیه بازیکنی را بیرون بریزند، اگر من جدا شوم، نهایت بی‌معرفتی است. باید با بازیکنان به یک خرد جمعی برسیم تا ببینیم چه کار می‌شود کرد. 16 ماه بدون پول کار کردیم و کلی هم از جیب‌مان خرج کردیم، با این شرایط اگر یک تیم بخرم و از جیبم خرج کنم، راحتتر هستم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز