رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: ورزشگاه غدیر یکی از ورزشگاه های خوب ماست که دارای درجه A است.

به گزارش مرورنیوز، غلامرضا بهروان درباره اتفاقات دیدار استقلال خوزستان - پرسپولیس اظهار داشت: صحنه هایی که روز پنجشنبه اتفاق افتاده بود، باعث تاسف همه می شود. برای برگزاری یک مسابقه خیلی ها زحمت می کشند. حتی تماشاگران، همه مسئولان و کسانی که به داخل ورزشگاه می آیند هدفشان احترام گذاشتن است. من یک سوال دارم این اتفاقات فصل گذشته هم افتاد. نمونه های متعددی داریم، سر مربی شکسته شد، سر ماساژور شکسته شد و... ما همه مسئول هستیم. از مسئولیت خودمان نباید فرار کنیم. این سنگ ها چطور به داخل زمین آمده است؟ چند ماه دیگر در این ورزشگاه باید بازی های مسابقات جام باشگاه های آسیا برگزار شود. آیا با این شرایط می شود؟ همه زحمت می کشند. حتی نیروی انتظامی، خود مسئولین تیم ها و... ولی یک جای کار عیب دارد.

وی افزود: در درازمدت ما باید فرهنگ سازی کنیم. در فوتبال نباید این اتفاقات باشد. ذات فوتبال برد و باخت دارد. ما باید آستانه تحمل مان را بالا ببرد. ما پیش بینی همه مساله را می کنیم. جلسه می گذاریم، بهترین کادر را به ورزشگاه می فرستیم. هرچه از صبح تا حالا با آقای فنایی نماینده اعزامی مان تماس می گیرم تلفن شان خاموش است. ما نباید فرافکنی کنیم. مسئول جان این تماشاگر ما هستیم، فرقی نمی کند که تماشاگر برای کدام دسته باشد. این ها همه برای ما ولی نعمت هستند. ما به شدت این موضوع را پیگیری می کنیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ تصریح کرد: ما از مسئولان تصمیم گیرنده ای که باید این پرونده را برای آنها بفرستیم می خواهیم تصمیم عاجل و درستی بگیریم. این کار وقتی یک بار شود می گوییم اتفاق است ولی هر فصلی در ورزشگاه ها این اتفاقات رخ دهد به نظر من قانونگذار باید کاری کند که بازدارندگی اش بیشتر باشد. ما وظیفه داریم که گزارش را بدهیم و همه جوره در خدمت مسئولان کمیته انضباطی هستیم. بازی که در فصل قبل بین استقلال اهواز و پرسپولیس در ورزشگاه تختی افتاد تمام دنیا می بینند، این برای ما خوب نیست. به ما نمره منفی می دهند. ورزشگاه غدیر یکی از ورزشگاه های خوب ماست که دارای درجه A است.

بهروان در ادامه بیان داشت: وقتی شما بخواهید یک پدیده را به درستی پیش ببرید باید یک مجموعه با یکدیگر هماهنگ عمل کند و هرکسی وظیفه خود را به درستی انجام دهد. من که برنامه ریزی مسابقات را می کنم، کسی که اجرای آن را در ورزشگاه را دارند، نیروهای محترم انتظامی و امنیتی، کانون هواداران تیم ها، هیات ها همه باید وظایف مان را درست انجام دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی وظیفه اش را درست انجام نداده، گفت: من از شما سوال می کنم که این سنگ ها چطور به ورزشگاه ها می آید؟ من که به عنوان کمیته مسابقات سازمان لیگ هستم فقط می توانم تجربیاتم را در اختیار بگذارم. بخش های دیگر هستند که در این قضیه مسئولیت دارند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که شما نمی توانید صلاحیت باشگاهی یا صلاحیت ورزشگاهی را رد کنید، گفت: این وظیفه ارکان قضایی است و صلاحیت و مسئولیت آنهاست. آن دوست مربی که مدعی است داوری بد بود اولا ما باید صلاحیت ها را در نظر بگیریم. مگر ما میتوانیم درباره داوری اظهارنظر کنیم؟ حتی اگر نظری درباره داوری دارید و درست هم باشد این مجوز این نیست که ما سنگ به یک انسان بزنیم و جانش را در خطر بیندازیم.

وی در پایان گفت: کمیته هایی مانند اخلاق و انضباطی براساس قوانینی که دارند تصمیم می گیرند. اگر ما یک اتفاقی را چند بار می بینیم و اصلاح نمی شود باید یک تصمیم دیگر گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز