سرمربی جدید اژدهای زرد دستمزدش در این تیم ۱۸۵ برابر گائو هونگبو خواهد بود.

به گزارش مرورنیوز، در حالی که اتحادیه فوتبال چین امروز (شنبه) به‌طور رسمی مارچلو لیپی را به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور انتخاب کرد، رایزنی‌‌ها در مورد دستمزد این مربی ایتالیایی در این تیم آغاز شده است. برخی رسانه‌های انگلیسی دستمزد سالیانه سرمربی پیشین ایتالیا را در حرفه جدیدش 17 میلیون پوند و برخی دیگر 18 میلیون پوند عنوان کرده‌اند که با هر یک از این دو رقم لیپی گران‌قیمت‌ترین مربی جهان لقب خواهد گرفت.

رسانه‌های ایتالیایی هم گزارش دادند که دستمزد سالیانه لیپی به‌عنوان سرمربی چین 20 میلیون یورو خواهد بود که این یعنی 147 میلیون و 800 هزار یوان چین. به این ترتیب لیپی 185 برابر گائو هونگبو، سرمربی پیشین چین که تنها سالیانه 800 هزار یوان چین دریافت می‌کرد، دستمزد خواهد گرفت.

لیپی جانشین گائو هونگبو شد که پس از شکست 2 بر صفر چین برابر ازبکستان از سمت سرمربیگری این تیم استعفا کرد. این مربی 68 ساله  بین سال‌های 2012 تا 2014 هدایت تیم گوانگژو اورگراند چین را بر عهده داشت و با این تیم سه قهرمانی در سوپرلیگ چین و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرد.

سرمربی پیشین تیم‌های یوونتوس و اینتر قرار است روز جمعه در کنفرانس خبری در شهر پکن حضور پیدا کند و رسماً به رسانه‌ها و هواداران چینی معرفی شود. اولین بازی هم که وی روی نیمکت اژدهای زرد خواهد نشست، دیدار با قطر در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در تاریخ 15 نوامبر (25 آبان) خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز