رئیس سازمان تیم‌های ملی گفت: بدون شک حضور بانوان ایرانی با پوشش اسلامی بازتاب‌های بسیاری از لحاظ فرهنگی و اجتماعی در کشور سوئد داشته است.

به گزارش مرورنیوز به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت در مورد حضور تیم فوتبال بانوان ایران در دیدار دوستانه‌ای که به میزبانی سوئد برگزار شد، گفت: دکتر رسول مهاجر سفیر ایران در سوئد ضمن تماس تلفنی با من اعلام کرد که حضور تیم فوتبال بانوان در کشور سوئد بسیار مثبت بوده و از تلاش‌های فدراسیون فوتبال برای اعزام این تیم تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: بدون شک حضور بانوان ایرانی با پوشش اسلامی بازتاب‌های بسیاری از لحاظ فرهنگی و اجتماعی در کشور فوق داشت و این حضور موجب رونق و گسترش ارتباطات ورزش بین ایران و سوئد خواهد شد و بستری برای پیشرفت مبادلات علمی و ورزش بین دو کشور خواهد بود.

رئیس سازمان تیم‌های ملی ادامه داد: برنامه یک ساله بانوان با توجه به مسابقات مختلف بررسی و نهایی شده بود. تیم زیر 19 سال ایران در مسابقات جام کافا حضور داشت و بعد از آن درگیر مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیاست و بهترین تصمیم این بود که این فرصت به این تیم که بدنه اصلی تیم ملی را تشکیل داده بود، داده شود. مطمئنم این حضور نقطه آغازی برای فوتبال و ارتباطات دو کشور در بخش بانوان خواهد بود. حضور بانوان ایران زمین با حجاب اسلامی باعث شد تا دختر ایرانی به‌عنوان نماد قدرتمندی، تلاش، عفاف و حجاب معرفی شود و مشخص شد جمهوری اسلامی ایران برای فعالیت‌های بانوان در عرصه اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی همراه با رعایت اصول اخلاقی، عفاف و حجاب بستر مناسبی را فراهم کرده است. در واقع حضور بانوان با حجاب اسلامی موجب رونق و گسترش ارتباطات، معرف فضای فرهنگی  ورزش ماست.

ساکت در ادامه درباره برنامه‌های تدارکاتی تیم ملی فوتبال بزرگسالان گفت: با توجه به فوت پادشاه تایلند، برنامه‌های تیم ملی برای قبل از دیدار برابر سوریه دچار تغییر و تحول شد. کارلوس کی‌‌روش در این مدت ارزیابی میدانی خوبی را در مالزی برای برنامه‌های تیم ملی قبل از دیدار با سوریه انجام داده و برنامه‌های دیگری را جایگزین کرده است که روز سه‌شنبه در جلسه‌ای که با رئیس فدراسیون و بنده برگزار می‌کند، آنها را نهایی خواهد کرد.

وی در خصوص برگزاری اردوهای تدارکاتی پیش از سفر به مالزی عنوان کرد: اردوی تیم ملی از دهم آبان و در چند مرحله برگزار خواهد شد. مرحله اول اردوی تدارکاتی بدون حضور بازیکنانی که در جام حذفی مسابقه دارند، مرحله دوم با حضور بازیکنانی که مسابقات جام حذفی را پشت سر گذاشته‌اند و مرحله سوم حضور بازیکنان لژیونر است که به تیم ملی ملحق می‌شوند. جزئیات برنامه اردویی پس از جلسه فوق، متعاقباً اعلام خواهد شد.

مشاور رئیس فدراسیون فوتبال درباره فعالیت‌های دپارتمان‌ها و کمیته‌های فدراسیون در کنار انتصاب‌هایی که در فدراسیون فوتبال رخ داده است، گفت: خوشبختانه انتصاب‌هایی که در دوره اخیر در بخش دپارتمان‌ها، کمیته‌ها، دبیرکل، سازمان تیم‌های ملی و رؤسای هیئت‌های فوتبال صورت گرفته که هیچ تغییر در آن وجود نخواهد داشت و از رسانه‌ها می‌خواهم که در خصوص جایگزینی افراد در پست‌های مختلف و یا معرفی آنها خودداری کنند. تیم مدیریتی به ثبات رسیده و توسط مهدی تاج بخش به بخش در حال تکمیل شدن است. افرادی که در پست‌های مختلف مسئولیت دارند همه با هم همدل بوده و با هم‌گرایی بیشتری فعالیت‌های خود را دنبال می‌کنند.

ساکت در ادامه درباره حضور تیم جوانان در مرحله مقدماتی جوانان آسیا و راهیابی‌اش به مرحله یک چهارم این رقابت‌ها گفت: تیم جوانان در حال حاضر یکی از بهترین تیم‌هایی است که در مجموعه فدراسیون در کنار کادر بسیار توانا و شایسته و  بازیکنانی باکیفیت بالا، بدون شک آینده فوتبال ایران را تأمین می‌کنند، قرار دارد. ارزیابی فدراسیون و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از این تیم بسیار مثبت است. مطمئناً ملی‌پوشان بهترین کیفیت را مقابل ازبکستان خواهند داشت. سطح توانایی این بچه‌ها از لحاظ فنی و تکنیکی بسیار بالاست و توصیه ما به آنها این است که نهایت توانایی و کیفیت را در زمین به نمایش بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم بازیکنان تیم جوانان با تمام قوا به مصاف ازبکستان بروند و پس از پایان مسابقه هیچ‌گونه گلایه‌ای نسبت به خودشان در رابطه با اینکه ای کاش در بازی توانایی بیشتری از خود به نمایش می‌گذاشتند را نداشته باشند. ما می‌خواهیم بازیکنان همه توانایی‌ها و تجربیاتی را که در طول سال‌های گذشته به‌دست آورده‌اند، در این مسابقه بکار گیرند و در کمال آرامش و تمرکز، شایستگی خود را بروز دهند و خوشبختانه بازیکنان جوان ایرانی در گذشته با این تیم بازی داشته‌اند و مطمئناً با آمادگی روحی و جسمی بهتری به رقابت با حریف سر سخت خود می‌پردازند.

 رئیس سازمان تیم‌های ملی از حضور نماینده ویژه فیفا و AFC در تهران خبر داد و گفت: در ارتباط با رایزنی‌هایی که فدراسیون فوتبال انجام داده، دو نماینده ویژه فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا دهم آبان به تهران خواهند آمد و ضمن بازدید از تمرینات تیم‌های‌ زیر 14 و 16 سال، در جلساتی که با حضور رئیس، دبیرکل، رئیس سازمان تیم‌های ملی و نایب رئیس اول فدراسیون و کمیته بانوان برگزار می‌شود، شرکت داشته باشند تا به بررسی در خصوص ظرفیت‌های آموزشی، علمی فیفا برای ارتقای ورزش بانوان بپردازیم. بدون شک حضور این افراد برای فوتبال بانوان ما بسیار مثبت و مفید خواهد بود. همچنین به بررسی اعزام تیم‌های فوتبال جوانان بانوان و تیم ملی فوتبال ساحلی که هفته آینده به مسابقات آسیایی اعزام می‌شوند، می‌پردازیم.

وی تصریح کرد: قرار است خانم پاتریشیا در جلسه هماهنگی فنی که با حضور کمیته فنی و توسعه، بانوان، سازمان تیم‌های ملی و جوانان برگزار می‌شود در ارتباط با همکاری‌های هر چه بیشتر در جهت توسعه بانوان بحث و تبادل نظر صورت گیرد. در واقع سیاست ما این است که یک همکاری مستمری با فیفا داشته باشیم و یک مشاور فنی در کنار تیم‌های ملی فوتبال بانوان قرار دهیم. 

رئیس سازمان تیم‌های ملی در پایان درباره زمین شماره دو کمپ تیم‌های ملی گفت: زمین شماره دو با همکاری شهرداری منطقه 22 همچنان در حال ترمیم است و امیدواریم طبق برنامه زمان‌بندی در اسرع وقت و زمان تعیین شده، در اختیارمان قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز