قهرمان مسابقات بدنسازی جهانی خلیج فارس گفت: ایران با یک برنامه‌ریزی بسیار خوب در حال حاضر تبدیل به یکی از قدرت‌های بدنسازی در جهان شده است.

به گزارش مرور نیوز، رسول وزیری عصر امروز در مراسم استقبال از افتخار آفرینان رشته بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان در مجموعه ورزشی انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: با همه توان خود در مسابقات جهانی جام خلیج فارس شرکت کردم.

وی با اشاره به کسب مدال طلای خود در این دوره از مسابقات، اضافه کرد: در این راستا باید از تلاش‌ها و کمک‌های بی‌دریغ هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان و مربیان خود تقدیر کنم.

قهرمان مسابقات بادی کلاسیک جام بین‌‌‌المللی خلیج فارس تصریح کرد: این دوره از مسابقات با حضور کشورهایی چون عراق، مالزی و اردن و ... برگزار شده است.

وزیری با تأکید بر اینکه سطح کمی و کیفی برگزاری این دوره از مسابقات بسیار بالا بوده است، اضافه کرد: کشورهای مسلمان و همسایه ایران در این دوره از مسابقات با همه توان حضور پیدا کرده بودند که سطح این مسابقات را بالا برده بود.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات به صورت جهانی برگزار شده است، افزود: در رشته بادی کلاسیک و در دسته قدی 180+ با شکست رقیبان خود موفق به کسب مدال طلای این دوره از مسابقات شدم.

قهرمان مسابقات بادی کلاسیک جام بین‌المللی خلیج فارس اضافه کرد: کشور عزیزمان ایران طی سالیان گذشته در این رشته ورزشی پیشرفت بسیار خوبی داشته و تبدیل به یکی از کشورهای قدرتمند در این رشته ورزشی شده است.

وزیری با بیان اینکه به همین دلیل از کشور ایران برای حضور در این قبیل مسابقات کمتر دعوت شده است، توضیح داد: ایران با برنامه‌ریزی بسیار خوب خود در این رشته تبدیل به یکی از قدرت‌های جهان در رشته بدنسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ورزشکاران شرکت‌کننده در این مسابقات بالا نبوده است، اظهار کرد: با این وجود همه ورزشکاران شرکت‌کننده در این مسابقات از افراد نام‌آور و مدال‌آور این رشته ورزشی در جهان بودند.

به گزارش مرور نیوز، ورزشکاران بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان طی چند روز گذشته با درخشش در مسابقات مختلف موفق به کسب مدال‌های رنگارنگی شده‌اند.

در همین راستا رسول وزیری قهرمان دسته 5 بادی کلاسیک جام بین‌المللی خلیج فارس، مصطفی چک قهرمان مسابقات پرس سینه آسیایی ازبکستان و رسول زعی علیا قهرمان دسته 80 کیلوگرم پرورش اندام جام بین المللی خلیج فارس شده‌اند.

یوسف ندرلو نایب قهرمان دسته 59 نوجوانان مسابقات پاورلیفتینگ کشور و رامین یاری نیز نفر سوم دسته 120 جوانان مسابقات پاورلیفتینگ کشور شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز