تیم ملی نوجوانان ایران توانست در مسابقات مقدماتی جام جهانی به میزبانی هند جواز حضور در این رقابتها را کسب کند و بعنوان نماینده آسیا در مسابقات حضور یابد.

عباس چمنیان که سابقه مربیگری در لیگ یک را دارد در مدت کوتاهی که تیم ملی در اختیارش بود توانست یک تیم خوب جمع و راهی مسابقات کند وی در خصوص وضعیت تیم ملی نوجوانان به مهدی جمشیدیان خبرنگار خبرگزاری مرور نیوز گفت: ما در طول مدت کوتاهی که در اختیار داشتیم شرایط خیلی خوبی برایمان ایجاد شد که بتوانیم راحتر کار کنیم این موفقیت محصول کار مشترک بود. از فدراسیون گرفته که خیلی به ما بها داد تا آقای مرادی سرپرست تیم ملی همه دست در دست یگدیگر بودیم تا توانستیم به این امر بسیار مهم دست پیدا کنیم از همه رسانه ها که باعث شدند بچه ها روحبه بگیرند تشکر میکنم که با انعکاس خبری روحیه بازی امروز را دو چندان کردند.

چمنیان در مورد برنامه های تیم ملی بعد از صعود اظهار داشت: طبیعی است که هدفمان بعد از صعود، موفقیت در جام جهانی است. ما باید در این مدت یک ساله که زمان داریم خودمان را به اوج آمادگی برسانیم. طی جلسه ای که دو روز پیش با اقای تاج داشتیم قرار شد بلافاصله بعد از مسابقات برنامه رامشخص و آن را پیاده کنیم مطممئنا هم فدراسیون در رسیدن به هدف خیلی کمکمان می کند.

سرمربی تیم ملی در خصوص چگونگی انتخاب بازیکن خاطر نشان ساخت: بعضی از بازیکنان ما در رده های پایه تیم های لیگ برتری هستند و برای انها بازی می کنند اما از آنجا که به اون رنج سنی نرسیده اند که بتوانند برای رده بزرگسالان  تیمشان بازی کنند. شاید یکی از دلایل موفقیت من هم همین بوده که در اختیار باشگاه ها نبودند. بیشتر کارهای ما به گردن مسئول استعداد یابی فدراسیون است که بازیکنان را کشف می کنند و به کمیته جوانان معرفی می شوند که در نهایت من از بین آنها بهترین ها را جذب تیم ملی می کنم.

 وی در مورد بازی با عراق گفت : با توجه به اینکه صعود به جام جهانی برایمان قطعی شده اما با جان و دل مقابل عراق بازی می کنیم تا این تیم را هم شکست داده و شکست تلخ تیم ملی بزرگسالان را که در رقابتهای جام ملت های آسیا مقابل تیم عراق شکل گرفت، جبران کرده باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز