مصدومیت هافبک اسپانیایی بارسا به شدتی که در ابتدا تصور می‌شد نیست و این موضوع احتمال رسیدن او به جدال سنتی غول‌های لالیگا را افزایش می‌دهد.

 به گزارش مرور نیوز، نشریه مارکا نوشته است که آندرس اینیستا به حضور در ال‌کلاسیکو امیدوار شده است. کاپیتان بارسلونا شنبه این هفته در دقیقه 14 بازی خارج از خانه تیمش برابر والنسیا از ناحیه زانو مصدوم و مجبور به ترک میدان شد. پس از این بازی مشخص شد که او دچار پارگی رباط نزدیک‌کننده کناری شده است، مصدومیتی که او را بین شش تا هشت هفته خانه‌نشین می‌کند و حضورش را در اولین ال‌کلاسیکوی فصل که 13 آذر برگزار می‌شود، در هاله‌ای ابهام قرار داده است. از الان تا آن بازی شش هفته باقی مانده است، یعنی حداقل زمانی که اینیستا برای ریکاوری‌اش نیاز دارد، اما فشار یک بازی سنگین مانند ال‌کلاسیکو ممکن است فرصت بازی برابر رئال مادرید را از کاپیتان کاتالان‌ها بگیرد.

اینیستای 32 ساله در بازگشت به بارسلونا تحت معاینات بیشتری قرار گرفته که نتیجه این معاینات نشان داده است او با برطرف شدن ورم زانویش می‌تواند یکسری تمرینات خاص را آغاز کند و به این ترتیب شانس او برای رسیدن به ال‌کلاسیکو بیشتر می‌شود.

در مجموع اینیتسا حداقل هفت بازی بعدی تیمش که چهار بازی آن در لالیگا(برابر گرانادا، سویا، مالاگا و رئال سوسیه‌داد)، دو بازی‌اش در لیگ قهرمانان (برابر منچسترسیتی و سلتیک) و یک بازی دیگر آن در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی اسپانیا (برابر ارکولس) است، از دست می‌دهد اما در صورتی که روند ریکاوری او خوب پیش نرود، پنج بازی دیگر به فهرست بازی‌هایی که کاپیتان بارسلونا از دست می‌دهد اضافه می‌شود و به این ترتیب او ال‌کلاسیکو را هم از دست خواهد داد، اتفاقی از سال 2011 سابقه نداشته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز