ورزشکاران پارالمپیکی و معلول دعوت شدند تا با ارسال یک پیام ویدئویی، احساسات خود را در خصوص دوچرخه‌سوار فقید ایرانی که پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو درگذشت، ابراز کنند.

به گزارش مرور نیوز، کمیته ملی پارالمپیک ایران قصد دارد یک نمایشگاه عکس و چند رسانه‌ای به نام «نتیجه بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو» را به یاد «بهمن گلبارنژاد» دوچرخه‌سوار فقید کشورمان که در ریو درگذشت، برگزار کند. این نمایشگاه در روزهای 3 تا 7 نوامبر (13 تا 17 آبان) در تهران برگزار خواهد شد.

گلبارنژاد روز 17 سپتامبر و در فاصله یک روز مانده به پایان بازی‌های پارالمپیک ریو و در حالی که رقابت خود را در انجام می‌داد، در جاده دچار حادثه شد و قبل از آنکه به بیمارستان برسد، درگذشت. در این نمایشگاه حدود 100 عکس به نمایش در خواهد آمد که برخی از آنها مربوط به زندگی و دوران ورزش گلبارنژاد در ورزش معلولان می‌شود.

گلبارنژاد که از سال 2002 ورزش را آغاز کرده بود، در پارالمپیک 2012 لندن نیز حضور داشت. ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی ، مسئولان و هنرمندان ایرانی دعوت شده‌اند تا با ارسال یک پیام ویدئویی 35 تا 40 ثانیه‌ای، تسلیت خود را به مناسبت درگذشت این ورزشکار اعلام کنند.

همچنین ورزشکاران پارالمپیکی و کمیته‌های ملی پارالمپیک در سرتاسر جهان نیز دعوت شده‌اند که فیلم‌های خود را تا 31 اکتبر ارسال کنند.

مسعود اشرفی، دبیر کل کمیته پارالمپیک ایران ابراز امیدواری کرد که این تلاش دسته جمعی منجر به ایجاد یک تفکر جهانی و یک درک مشترک درباره این حادثه خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز