دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اجرای قانون منع فعالیت بازنشستگان در فدراسیون فوتبال توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علیرضا اسدی گفت: پیرو نامه مورخ 20 شهریور سال جاری که از سوی وزرات ورزش و جوانان به منظور اجرا به فدراسیون فوتبال ارسال شده بود، مهلتی دوماهه برای اجرای قانون مذکور در جهت منع فعالیت بازنشستگان در فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون فوتبال ابلاغ شد و از طرفی با توجه به نظر سازمان‌های نظارتی کشور که تاکید بر اجرای این قانون داشتند، باید قانون مذکور به طور کامل در فدراسیون‌ها اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: ما نیز علاقه‌ای به عدم حضور بازنشستگان و به خصوص افراد مجرب که در بخش‌های مختلف فدراسیون از جمله کمیته پیشکسوتان فعالیت دارند، نداشتیم اما پس از دریافت نامه مذکور و بررسی‌های انجام شده و همچنین با توجه به شرایط متفاوت کلیه بازنشستگان و قوانین مشمول این عزیزان در فدراسیون (تعدادی پاره وقت و تعدادی تمام وقت) و نحوه اجرای قانون مذکور در رابطه با استثناها آن را از ابتدا به کلیه عزیزان فرایند اجرایی شدن آن را اعلام کردیم.

دبیرکل فدراسیون گفت: با توجه به بازه زمانی دو ماهه که تا اواخر این ماه است، روند بررسی کامل و دقیق و تکمیل و استعلام‌های متعدد از سازمان‌های نظارتی ذیربط اقدام شده و به همین منظور، با توجه به اینکه موظف به تادیه کلیه حقوق مادی و معنوی آنها در شرایط یکسان و بدون هیچ تبعیضی هستیم در روند اجرایی شدن آن هیچ‌گونه تاثیر افراد خاصی، نقشی نخواهند داشت.

اسدی در پایان درباره کمیته پیشکسوتان اظهار داشت: برخلاف مسائل مطروحه، کمیته مذکور در فدراسیون منحل نشده یا تغییری نداشته است. کمیته پیشکسوتان در کمیته دیگری ادغام نخواهد شد و فقط قانون اعلام شده در مورد افراد اجرا خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز