قهرمان وزنه‌برداری المپیک گفت: برای وزیر آینده آرزوی موفقیت می‌کنم، امیدوارم نفر بعدی کسی باشد که بتواند حداقل تعداد ورزشکاران جامعه را افزایش بدهد.

به گزارش مرور نیوز، کیانوش رستمی در حاشیه مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم اظهار داشت: خدا را شکر که در مملکت اسلامی نگاه ویژه‌ای به این‌گونه برنامه‌ها وجود دارد. خیلی مهم است که شهدا جلوی نگاه ما باشند تا یادشان در دل‌های‌مان زنده بماند.

وی افزود: خوشحالم مراسم‌های زیادی در خصوص شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود و حتی سازمان‌هایی که با چنین شرایطی مرتبط نیستند قدم به پیش می‌گذارند.

قهرمان وزنه‌برداری المپیک گفت: همان‌طور که ما ورزشکاران به میدان می‌رویم و برای به اهتزاز درآوردن پرچم کشورمان تلاش می‌کنیم، این خودش یک نوع مدافع حرم بودن است البته شهدای مدافع حرم دل‌های بزرگی دارند و از جان خود مایع می‌گذارند.

رستمی درباره استعفای گودرزی از وزارت ورزش و جوانان و معرفی سلطانی‌فر به عنوان وزیر پیشنهادی عنوان کرد: نمی‌خواهم در این باره نظری بدهم . به دنبال آن هستم که تمرینات خود را انجام بدهم و دل مردم را شاد کنم و البته پرچم ایران را به اهتزاز در بیاورم. برای وزیر آینده آرزوی موفقیت می‌کنم، امیدوارم نفر بعدی کسی باشد که بتواند حداقل تعداد ورزشکاران جامعه را افزایش بدهد.

وی در خصوص اظهارنظر سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری مبنی بر اینکه همه ملی‌پوشان باید زیر نظر او تمرین کنند، گفت: هر چیزی که درست و صحیح باشد باید رو به‌ جلو حرکت کند. من اگر ببینم که راهم صحیح است هر مانعی را از مقابلم برمی‌دارم. خوشحالی مردم و اهتزاز پرچم ایران از هر چیزی برایم مهم‌تر است و کسی که مانع رسیدن به این دو هدف باشد را کنار می‌گذارم.

دارنده یک طلا و یک نقره المپیک ادامه داد: در خصوص مدافع حرم تقریبا 6 ماه قبل از المپیک اتفاقاتی برایم افتاد که علاقه‌ام را چند برابر کرد. در واقع اتفاقاتی برایم افتاد که حس کردم مانند مدافعان حرم مظلوم هستم. بر همین اساس نیز سعی کردم با قدرت بر روی صحنه المپیک بگویم که مدالم را به شهدای مدافع حرم تقدیم می‌کنم. من در فیلم‌هایی که از این افراد دیده بودم مشاهده کردم که آنها در مقابل هیچ سختی کوتاه نمی‌آیند و این باعث افزایش روحیه و توان من شده بود.

رستمی درباره دوپینگ یکی از حریفانش در المپیک 2012 و تبدیل مدال او از برنز به نقره گفت: خدا را شکر می‌کنم که مدالم تغییر کرد و به حق واقعی‌ام رسیدم البته ارزش این افتخارآفرینی بیشتر برای مردم است، من خودم سهم کوچکی در این کار داشتم.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که‌ آیا با کسب مدال طلای المپیک به همه آرزوهایش در عرصه ورزشی دست یافته است، گفت: سقف آرزوهایم هیچ وقت تمام نمی‌شود. انسان هر چقدر که جلو می‌رود راه جدیدی مقابلش باز می‌شود که باید به آنها نیز دست پیدا کند. قرار نیست کیانوش رستمی فقط قهرمان المپیک باشد و باید در عرصه‌های دیگر نیز به موفقیت برسد. همه تلاش من این است که باعث شاد کردن دل مردم در هر عرصه‌ای شوم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز