سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: حرکت خوبی که در المپیادهای درون مدرسه ای شکل گرفته است می تواند استقلال مدارس را در اجرا و برنامه ریزی حفظ کند تا ما آموزش و پرورشی موفق نسبت به گذشته داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مرور نیوز، سیدمحمد بطحائی در مراسم افتتاحیه سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و مراسم اجرای سراسری ورزش صبحگاهی که 4 آبان ماه به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه شهید فهمیده منطقه 7 تهران برگزار شد اظهار داشت: مایه مباهات است از شما انرژی گرفتیم که این شادی و نشاط که در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای وجود دارد در طول تحصیل و زندگی با دانش اموزان همراه باشد و مدرسه نمونه کوچکی از جامعه است و صاحبنظران معتقدند اگر بخواهیم فردای هر کشور را ببینیم باید به مدارس امروز آنها نگاه کنیم .

وی افزود: ما باید برای اینکه در آینده جامعه ای ایثارگر ، خداترس و با نشاط و سرزنده داشته باشیم و مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم باید در مدرسه سرمایه گذاری کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: به همین دلیل است که استقلال مدارس در اجرا و برنامه ریزی های به عنوان یک شاخص در آموزش و پرورش موفق بررسی می شود. اگر مدارس ما بتوانند مستقل و با قدرت برنامه ریزی و اجرا کنند نظام آموزش و پرورش ما موفق تر است.

وی گفت: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای نشان میدهد که ما به این سو حرکت می کنیم و در آینده آموزش و پرورش موفقی خواهیم داشت . حوزه تربیت بدنی و سلامت طی سالهای اخیر جز بخشهای موفق وزارت آموزش و پرورش بوده و المپیاد درون مدرسه ای گامی جدی در آموزش و پرورش امروز کشور است و حرکت اصولی در حوزه تربیت بدنی انجام شده است که امسال سومین دوره آن در مدارس کشور با حضور 5 میلیون دانش آموز برگزار می شود .

بطحائی افزود: اگر بتوانیم با چنین برنامه هایی استقلال مدارس را برگردانیم و در نظام آموزشی مدرسه را که کانون تعلیم و تربیت است دور نزنیم شاهد حرکتهای خوب در نظام تعلیم و تربیت کشور هستیم.

وی اضافه کرد:کانونیت و محوریت مدرسه باعث می شود ما در اجرای برنامه ها قوی تر عمل کنیم تا بتوانیم به صورت فراگیر فعالیتهای آموزش و پرورش را اجرا کنیم. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز