در روز سوم رقابت های جهانی کاراته، تیم کومیته مردان ایران به فینال بیست و سومین دوره رقابت های جهانی کاراته راه یافت.

به گزارش مرور نیوز، در روز سوم بیست و سومین دوره رقابت های قهرمانی جهان کاراته اتریش، تیم کومیته مردان ایران با شکست حریفان خود به فینال رقابت ها ی جهانی راه پیدا کرد. مردان کومیته‌کای ایران با شکست تیم های سوئیس، آذربایجان و هلند راهی نیمه نهایی شدند و در نیمه نهایی تیم فرانسه قهرمان اروپا را شکست داد تا روز یکشنبه در فینال رقابت‌های جهانی مقابل ژاپنی ها صف آرایی کنند.

تیم کومیته بانوان نیز در دور نخست تیم چک را شکست داد اما در بازی دوم مقابل فرانسه شکست خورد و با توجه به صعود تیم فرانسه به فینال مسابقات جهانی، تیم بانوان ایران برای کسب مدال برنز به جدول شانس مجدد راه یافت اما در بازی نخست مقابل هلند دو بر یک مغلوب شد و از گردونه رقابت ها کنار رفت.

فردا (شنبه) در روز چهارم رقابت های جهانی کاراته دیدار های فینال و رده بندی اوزان 84+، 84-، 75-، 68+ و 60- کیلو گرم برگزار می شود و کاراته‌کاهای ایرانی  فردا برای کسب 2 طلا و سه برنز رقابت خواهند کرد.

در کومیته مردان در وزن ٨۴+ کیلوگرم سجاد گنج زاده در روز نخست رقابت های جهانی پس از شکست حریفانی از ولز، تونس، کرواسی، ماکائو و بوسنی راهی فینال شد تا فردا برای کسب مدال طلا با حریفی از مراکش رقابت کند.

در وزن ٨۴- کیلوگرم نیز ذبیح‌الله پورشیب در روز نخست رقابت ها ابتدا حریفی از ایرلند را شکست داد و در دور بعد مقابل الجزایر به برتری رسید اما در دور سوم مقابل آراگای ژاپنی تن به شکست داد و در جدول شانس مجدد با شکست حریفانی از مکزیک و بلاروس به دیدار رده بندی رسید. پورشیب فردا برای کسب مدال برنز باید با نماینده ونزوئلا رقابت کند.

علی‌اصغر آسیابری نماینده 75- کیلوگرم  نیز در روز نخست رقابت های جهانی با شکست حریفانی از روآندا، اتریش، اکوادور، اسلوونی در نیمه نهایی مغلوب آقایف از آذربایجان شد  تا فردا برای کسب مدال برنز با حریفی از هلند رقابت کند.

حمیده عباسعلی تنها امید بانوان نیز در روز نخست رقابت ها  با شکست حریفانی از دانمارک، کلمبیا و آمریکا، در نیمه‌نهایی مقابل یوکوسا ژاپنی شکست خورد تا روز شنبه برای مدال برنز با نماینده کرواسی دیدار کند. عباسعلی در رقابت های قهرمانی جهان سال 2014 آلمان مدال نقره را برای کاراته بانوان به دست آورده است تنها مدال آور کومیته کای جهانی بانوان است.

امیر مهدی زاده نماینده وزن 60- کیلوگرم مردان نیز در روز دوم رقابت به روی تاتامی رفت و  بعد از شکست حریفانی از کرواسی، کره جنوبی، ایتالیا، اردن و فرانسه به فینال راه یافت تا روز شنبه هشتم آبان با جوفری برنز از هلند برای کسب مدال طلا رقابت کند. مهدی زاده طلای رقابت‌های جهانی ۲۰۱۲ فرانسه را در کارنامه دارد.

بیست و سومین دوره رقابت های جهانی کاراته در شهر لینز اتریش در حال برگزاری است. تیم کومیته مردان ایران در سال 2014 برای نخستین بار قهرمان جهان شد و به دنبال دومین قهرمانی خود است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز