سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: ما پیگیر تمام جزئیات بازیکنان تیم ملی هستیم و همه بازی‌های بازیکنان ملی را تجزیه و تحلیل می‌کنیم.

به گزارش مرور نیوز، دانیال ارزانی بازیکن‌ ایرانی‌الاصل ملبورن‌سیتی مورد توجه کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است. وی در تیم ملی زیر 17، زیر 20 و زیر 23 سال استرالیا بازی کرده اما هیچ وقت در تیم ملی بزرگسالان حضور نداشته است.

کی‌روش در مصاحبه‌ای که با فاکس اسپورت داشت در این باره گفت: ما پیگیر تمام جزئیات بازیکنان تیم ملی هستیم. بازیکنی که مد نظر شماست (ارزانی)، ما او را با جزئیات کامل به صورت هر بازی دنبال می‌کنیم.

وی افزود: ما آنالیز و مشاهده مستقیم داریم. ویدئو‌ها و همین طور همه بازی‌های بازیکنان ملی را تجزیه و تحلیل می‌کنیم. ارزانی هم بخشی از سیستم ماست.

کی‌روش خاطرنشان کرد: ما همه چیز را از نزدیک مشاهده کرده، همه بازی‌هایی را که ارزانی دارد آنالیز می‌کنیم. در خصوص این بازیکن و همه بازیکنان دیگر جستجوی عمقی داریم. تصمیم‌گیری نهایی با در نظر گرفتن صلاحیت‌ها، مهارت‌ها و کارکتر هر بازیکن به عنوان بخشی از تیم تیم گرفته خواهد شد.

این مربی پرتغالی تاکید کرد که به هیچ عنوان ارزانی را برای انتخاب تیم ملی ایران تحت فشار قرار نمی‌دهد.

سرمربی تیم ملی ایران در ادامه صحبت‌هایش یادآور شد: تجربه زیاد من با بازیکنان بین‌المللی به ویژه بازیکنانی که ظرفیت انتخاب شدن در تیم ملی را دارند و می‌توانند در تیم ملی بازی کنند این است که هیچ وقت یک بازیکن را اگر مطمئن باشم موفقیتی برای تیم ندارد، برای حضور در تیم ملی به چالش نمی‌کشم.

کی‌روش تاکید کرد: این موضوع در خصوص بازیکنان پرتغال نیز رخ داد. بازیکنانی که از سوی تیم‌های دیگر ملی دعوت شدند تا در پرتغال بازی نکنند. من همیشه فکر می‌کردم این حرکت اصلا خوب و درست نیست. به همین دلیل من هیچ وقت با بازیکنان دیگر چنین کاری نخواهم کرد چرا که احساس خوبی ندارم اگر بازیکنی را مجبور به بازی برای تیم ملی ایران کنم و بعد این بازیکن توسط من یا هر مربی دیگری نتواند بازی کند.

سرمربی تیم ملی ایران گفت: این تصمیم خیلی پیچیده و بزرگ است. ما تنها زمانی که مطمئن باشیم این بازیکن تاثیر بسزایی در تیم ملی ایران دارد، می‌توانیم تصمیم بگیریم. نمی‌خواهم خیلی وارد جزئیات شوم و این کار را برای هیچ بازیکنی انجام نمی‌دهم. البته کاملا مشخص است که ما ارزانی را بازی به بازی دنبال می‌کنیم چرا که تشخیص دادیم این بازیکن پتانسیل خوبی دارد.

البته ارزانی ترجیح می‌دهد برای تیم ملی استرالیا بازی کند. این بازیکن در ماه فوریه در مصاحبه‌ای گفته بود من کمی به سمت استرالیا تمایل دارم. من اینجا بزرگ شده‌ام و همه فوتبالم را در این کشور پیگیری کرده‌ام. خاطرات زیادی اینجا دارم.

وی اظهار داشت: اگر برای تیم ملی استرالیا دعوت شوم بسیار خوشحال خواهم شد و فکر می‌کنم بیش از هر زمان دیگری آماده هستم. فکر می‌کنم از نظر فیزیکی می‌توانم کمی بهتر باشم اما از نظر روانی خوب و آماده هستم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز