مسابقات قهرمانی آسیا در سه بخش کیوروگی، پومسه و پاراتکواندو از سوم خردادماه به میزبانی هوشیمینه ویتنام برگزار خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از فدراسیون تکواندو، مسابقات قهرمانی آسیا در سه بخش کیوروگی، پومسه و پاراتکواندو از سوم خردادماه به مدت ۵ روز به میزبانی "هوشیمینه" ویتنام برگزار خواهد شد.

چهارمین دوره رقابت‌های پاراتکواندو آسیا ۳ خردادماه و به مدت یک روز برگزار می‌شود که هوگوپوشان در کلاس‌بندی K۴۴ - K۴۳ - K۴۲- K۴۱ - K۴۰ به مصاف رقبایشان می‌روند. در این مسابقات ۱۲ پاراتکواندوکار (۶ مرد و ۶ زن) می‌توانند شرکت کنند.

همچنین پنجمین دوره رقابت‌های پومسه ۳ و ۴ خردادماه انجام می‌شود که در بخش‌های انفرادی، تیمی، پومسه نوین انفرادی، پومسه نوین تیمی پیگیری می‌شود. ۲۸ نفر در بخش پومسه استاندارد (۱۴ نفر مرد و ۱۴ نفر زن) و ۸ نفر (۴ نفر مرد و ۴ نفر زن) نیز در گروه مسابقات آماده‌سازی بازی‌های آسیایی می‌توانند در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی پومسه آسیاشرکت نمایند.

اما بیست و سومین دوره مسابقات کیوروگی از ۵ خردادماه به مدت ۳ روز برگزار می‌شود که سهمیه هر کشور در هر یک از گروه‌های زنان و مردان ۶ تکواندوکار می‌باشد و هر کشور می‌تواند در ۶ وزن (از ۸ وزن) ثبت نام کنند.

هوگوپوشانی که در نخستین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۷ به میزبانی ازبکستان موفق به کسب مدال شدند نیز می‌توانند در این رقابت‌ها شرکت کنند؛ در صورتی که نام آن‌ها در ترکیب اصلی تیم قرار گیرد جزء ۶ سهمیه به حساب می‌آیند؛ اگر در ترکیب تیم قرار نگیرند تنها جواز حضور در مسابقات را دارند و امتیاز آن‌ها در رنکینگ محاسبه خواهد شد، اما در مجموع امتیازات تیمی قرار نمی‌گیرد.

گفتنی است؛ مربیان حاضر در این مسابقات باید دارای مجوز مربیگری باشند؛ مربیانی که مدرک معتبر مربیگری را در اختیار ندارند باید در کلاس مربیگری که ۳۱ اردبیهشت‌ماه (کیوروگی) و یکم خردادماه (پومسه) برگزار می‌شود شرکت کنند؛ در غیر این صورت باید جریمه ۲۰۰ دلاری پرداخت نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز