سرمربی تیم فوتبال بارسلونا پس از پیروزی سخت شاگردانش برابر گرانادا تأکید کرد که نباید از مردان او انتظار داشت که همیشه با چند گل اختلاف نسبت به حریف میدان را ترک کنند.

به گزارش مرور نیوز، تیم فوتبال بارسلونا شب گذشته (شنبه) در هفته دهم لالیگا به زحمت و تنها با تک گل رافینیا از سد میهمانش گرانادا گذاشت. با این حال لوئیس انریکه، سرمربی آبی‌و‌اناری‌ها تأکید کرد چیزی که برای او اهمیت دارد سه امتیاز بازی است، ضمن اینکه او در همین پیروزی سخت هم نکات مثبتی در عملکرد تیمش دیده است، از جمله اینکه مارک آندره تراشتگن، دروازه‌بان آلمانی کاتالان‌ها شب آرامی داشت.

انریکه به خبرنگاران گفت: بارسلونا همیشه نمی‌تواند با گل‌های زیاد بازی را ببرد و در این بازی هم اگرچه ما بهترین عملکردمان را ارائه نکردیم، تیم با رویکرد خوبی بازی می‌کرد. با سلب هر گونه موقعیت گلزنی از حریف، بارسلونا هوشیاری که برای بستن بازی از نظر دفاعی نیاز داشت را نشان داد، البته ما در فاز هجومی نتوانستیم این کار را انجام دهیم.

انریکه درباره بازی بدون توپ خوب گرانادا و دفاع سرسختانه این تیم هم عنوان کرد: گرانادا در عمق زمینش دفاع می‌کرد و این کار را هم به خوبی انجام می‌داد. همه تیم‌ها این‌طور در عمق دفاع نمی‌کنند و مطمئناً سه‌شنبه شب برابر منچسترسیتی (در لیگ قهرمانان) ما با خط دفاعی متفاوت که تمرکز بیشتری روی پرس حریف دارد، مواجه خواهیم بود.

اتفاق مهمی که در بازی شب گذشته بارسلونا و گرانادا رخ داد، ایجاد «سکوی هواداری» برای بهبود جو ورزشگاه‌‌ خانگی کاتالان‌ها بود، طرحی که پیش از این از بیم آشوبگران و با مخالفت مسئولان باشگاه هرگز عملی نشده بود.

انریکه در این باره هم عنوان کرد: من از عملکرد هواداران راضی‌ام چون آنها در تمام طول بازی فریاد زدند و تشویق کردند. حمایت سکوی هواداری واقعاً بازیکنان ما را خوشحال کرد. نیوکمپ سرانجام مانند یک استادیوم واقعی به نظر آمد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز