سرمربی تیم فوتبال یوونتوس از ناپولی بابت عملکرد خوبی که برابر شاگردان وی ارائه کرد، تمجید به عمل آورد و تأکید کرد که پیروزی بانوی پیر برابر آبی‌پوشان ناپل در کورس رسیدن به اسکودتو سرنوشت‌ساز نیست.

به گزارش مرور نیوز، ماسیمیلیانو آلگری پس از پیروزی 2 بر یک شب گذشته (شنبه) یوونتوس برابر ناپولی در تورین، به شبکه اسکای اسپورت گفت: نتیجه مهمی کسب کردیم اما این نتیجه سرنوشت لیگ را تعیین نمی‌کند. در این بازی فشرده و کاملاً متعادل دو تیم سخت جنگیدند و در نیمه دوم هم ما در نبردهای نفر به نفر، کم ریسک کردیم. بازی از نظر سرعت و ضرباهنگ در ابتدا کمی ضعیف بود اما هرچه گذشت وضعیت بهتر شد و چند موقعیت گلزنی شکل گرفت. این چیزها اما در بازی‌ رودرروی تیم‌های بزرگ بالای جدول طبیعی است.

آلگری افزود: خوسه کایخون (هافبک هجومی اسپانیایی ناپولی) همیشه در حال حرکت است و در تلاش برای دور زدن مدافعان حریف. ما باید حواس‌مان را بیشتر جمع می‌کردیم و می‌دیدیم که او دارد به دروازه‌مان نزدیک می‌شود اما غفلت کردیم. الکس ساندرو برای ما مانند یک مدافع کناری اضافه بود و به همین دلیل زمانی که توپ را در اختیار نداشتیم، عملاً با چهار مدافع بازی می‌کردیم. ما سرعت بازی‌مان را افزایش دادیم و متعاقب آن از انسجام بازی ناپولی کاسته شد. به ناپولی بابت بازی بسیار خوبی که ارائه کرد، تبریک می‌گوییم. به نظر من عملکرد ناپولی در این بازی نسبت به عملکردش در بازی هفته گذشته ما به مراتب بهتر بود.

یکی از تأثیرگذارترین اتفاقات بازی خروج میرالم پیانیچ از زمین بازی و ورود کلودیو مارکیزیو به جای او بود که بلافاصله جریان بازی را  به سود بانوی پیر تغییر داد.
آلگری در این خصوص تأکید کرد: پیانیچ هنگام دفاع سخت تلاش می‌کرد و من فکر می‌کنم که او تا حدودی کم آورد و خسته شد چون در این اواخر زیاد بازی کرده است. پیانیچ در نیمه اول پاس خوبی به گونسالو ایگواین داد. ویژگی‌های بازی او با یک هافبک کلاسیک تفاوت دارد اما زمانی که سرحال‌تر و پرانرژی باشد، می‌تواند بهتر از این هم بازی کند.

مهمترین اتفاق بازی بدون شک گلزنی گونسالو ایگواین، مهاجم آرژانتینی یوونتوس به تیم پیشین خود بود که سه امتیاز را برای بانوی پیر به ارمغان آورد. ایگواین پس از زدن گل به احترام هم‌تیمی‌های قدیمی‌اش خوشحالی نکرد.

آلگری در پاسخ به این سؤال که آیا ایگواین پس از بازی در رختکن خوشحالی کرده است یا نه، گفت: گونسالو توانایی‌های خارق‌العاده‌ای دارد و از همه مهمتر اینکه برای تیمش سخت می‌جنگد. او بسیار خوشحال بود و طبیعتاً این بازی برایش بازی خاصی محسوب می‌شد. ایگواین تصمیمش را گرفت و به یوونتوس پیوست. او مطلقاً نباید احساس کند که یک خائن است. در واقع او تصمیم جسورانه گرفت.

یوونتوس با پیروزی خانگی برابر ناپولی 27 امتیازی شد و با تثبیت جایگاهش در صدرجدول فاصله خود را با آبی‌پوشان شهر ناپل به هفت امتیاز افزایش داد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز