رییس برگزاری مسابقات لیگ برتر گفت: چه استقلال و چه خونه به خونه قهرمان شوند، ما تاریخ آن را در تقویم آورده‌ایم و ۲۹ تیر سوپرجام ایران را برگزار خواهیم کرد.

به گزارش مرور نیوز، سعید فتاحی رییس برگزاری مسابقات لیگ برتر در حاشیه دیدار استقلال و خونه به خونه در فینال جام حذفی اظهار کرد: پارسال هم گفتیم اگر وضعیت نور ورزشگاه خرمشهر درست نشود، دیگر فینال جام حذفی را در این ورزشگاه برگزار نخواهیم کرد.

او ادامه داد: دیروز فقط خونه به خونه تمرین کرد و از استقلال نیز تنها شفر برای ارزیابی چمن به این ورزشگاه آمد.

او درباره برنامه اهدای جام سازمان لیگ بیان کرد: از وقتی ما جام را به کاپیتان تیم تقدیم می‌کنیم، بقیه حواشی باشگاه است، امیدوارم باشگاه استقلال از پرسپولیس تحمل بیشتری داشته باشد و مدت زمان بیشتری را روی سن قرار بگیرند تا عکس‌های بیشتری از آن‌ها گرفته شود. در اهدای جام پرسپولیس، خدا را شکر هیچ هواداری به داخل زمین نیامد و حواشی اهدای جام نیز کم بود.

فتاحی درباره برگزاری سوپرجام در صورت قهرمانی استقلال در جام حذفی بیان کرد: چه استقلال و چه خونه به خونه قهرمان شوند، ما تاریخ آن را در تقویم آورده‌ایم و ۲۹ تیر سوپرجام ایران را برگزار خواهیم کرد. اگر استقلال قهرمان شود، ورزشگاه آزادی و اگر خونه به خونه قهرمان جام حذفی شود، ورزشگاه برگزارکننده سوپرجام به زودی انتخاب خواهد شد.

رییس برگزاری مسابقات لیگ برتر درباره شعارهای اعتراضی هواداران خونه به خونه گفت: ما به این شعارها عادت کرده‌ایم زیرا طبیعی است چون تیمشان بالا نیامده است. ما همه تیم‌های لیگ برتری و لیگ یکی را به یک چشم می‌بینیم. اگر خونه به خونه مدرکی داشته باشد و تیمی تبانی کرده باشد، مدارک آن باشگاه باید به کمیته اخلاق فرستاده شود و اگر تخلف ثبت شود، همانند شهرداری تبریز با آن برخورد خواهد شد.

وی درباره از استفاده از سکوی تکراری برای اهدای جام حذفی عنوان کرد: ما سه مراسم پشت‌سر هم در تهران، مسجدسلیمان و بابل پیش‌بینی کرده بودیم. همان استیج آزادی تغییرات کوچکی داده شد قسمت‌هایی از رنگ قرمز برداشته شده و رنگ آبی جایگزین شده است. به هر دو تیم امروز شانس قهرمانی دارند و این در حالی است قهرمانی پرسپولیس مشخص شده بود. پارسال قرمز و زرد بود و دو سال گذشته نیز بخاطر ذوب اهن و استقلال، سبز و آبی بود و این یک چیز طبیعی است.

فتاحی درباره ارسال تقویم پیشنهادی فصل هجدهم لیگ برتر به باشگاه‌ها گفت: ما به باشگاه‌ها اعلام کردیم و نظرات آن‌ها را خواسته‌ایم. هفته آینده جلساتی را با مدیرعامل این باشگاه‌ها و سرمربی آن‌ها برگزار می‌کنیم و تاریخ دقیق آن‌ را قطعی خواهیم کرد.

او درباره شخص اهدا کننده جام گفت: من شنیده‌ام که وزیر ورزش در ورزشگاه حضور پیدا خواهد کرد و آقایان بهاروند و ساکت نیز خواهند بود. طبق قانون اقای بهاروند نایب رییس دوم فدراسیون است که در غیاب تاج جام را اهدا خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز