معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: باید این را بگویم که هیچ گونه شائبه‌ای برای مهندسی شدن انتخابات نشده است. من سعی کردم قبل از انتخابات هیچ گونه صحبتی و یا حتی تماس تلفنی با کاندیداها و یا هیات های استانی نداشته باشم.

به گزارش مرور نیوز، محمد رضا داورزنی معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع انتخابات فدراسیون تیروکمان، در جمع خبرنگاران ضمن عذرخواهی از خبرنگاران برای ممنوعیت حضور آنها در مجمع انتخاباتی فدراسیون تیروکمان و این که گفته می‌شود این ممنوعیت از سوی خود داورزنی بوده است، اظهار کرد: تنها به خاطر این که فضای مجمع در یک فضای آرام و بدون حاشیه برگزار شود و کاندیداها بتوانند در آرامش برنامه‌های خود را ارائه دهند، این مساله مطرح شده بود تا مشکلی برای ارائه برنامه‌های کاندیداها در فضای انتخاباتی فراهم نشود.

وی ادامه‌ داد: من حتی زمانی که شنیدم خبرنگاران در مجمع حضور ندارند، به دوستان گفتم که بیایند بالا و اخبار مجمع را پوشش دهند. البته خبرنگار تلویزیون در مجمع حضور داشت و من فکر کردم که مابقی خبرنگاران نیز در مجمع حضور دارند و اخبار مجمع را پوشش می‌دهند. من از این مساله تعجب می‌کنم.

داورزنی در پاسخ به این سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که این ممنوعیت بر اساس گفته حراست وزارت ورزش و جوانان از سوی خود وی بوده است، گفت‌: اگر چنین برداشتی شده است من عذرخواهی می‌کنم و باید این را بگویم که هیچ گونه شائبه‌ای برای مهندسی شدن انتخابات نشده است. اگر تک تک دوستان که در مجمع حضور داشتند و کاندیداها و هیات های استانی این پرسش را داشته باشید که آیا قبل از انتخابات من با آنها صحبتی داشته ام و یا با آنها تلفن زده باشم آنها در این زمینه پاسخگو خواهند بود. من سعی کردم قبل از انتخابات هیچ گونه صحبتی و یا حتی تماس تلفنی با کاندیداها و یا هیات های استانی نداشته باشم. این واقعا کم لطفی دوستان است که بگویند انتخابات مهندسی شده بود. من مسئولیت برگزاری مجمع را دارم و این طور درست نیست که  بخواهم به هیات‌های استانی و یا به کاندیداها فشاری وارد کنم.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، ادامه‌ داد: من حتی گفتم موبایل کاندیداها و روسای هیات‌ها را جلوی در بگیرند چون شائبه شده بود که کاندیداهایی که رای می‌دهند، از رای آنها عکس گرفته شود تا آنها را مورد تهدید قرار دهند به همین خاطر ما اعلام کردیم که تمام موبایل ها جلوی در گرفته شود.

وزارت ورزش و جوانان هیچ دخالتی در انتخابات تیروکمان نداشت

 

داورزنی با بیان این که وزارت ورزش و جوانان هیچ دخالتی در انتخابات تیروکمان نداشت، گفت‌: من مسئول برگزاری مجمع بودم و  چنین قصه‌ای وجود نداشت که انتخابات از قبل مهندسی شده باشد. همیشه قبل از انتخابات این موارد مطرح می‌شود و هر کس حق اظهار نظر نیز دارد، اما وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی برگزار کننده انتخابات هیچ وقت دخالتی در این موضوع نداشته است و ندارد. این که گفته می‌شود وزارت ورزش و جوانان نقشی در برگزاری انتخابات داشته و یا نظرش به فردی نزدیک بوده بی انصافی است. شما با هر کدام از افرادی که در این مجمع حضور داشتند و حق رای داشتند صحبت کنید و بپرسید آیا از وزارت ورزش و جوانان با آنها تماسی برای انتخابات برگزار شده یا نه.

وی در پاسخ به این سوال که آقای عبدی یکی از کاندیداهای انتخابات اعلام کرده که انتخابات کاملا مهندسی شده بود و تاکید داشت که از او خواسته‌اند که حرف نزد، بیان‌ کرد: چه کسی از او خواسته است که صحبت نکند. هر کسی حق اظهار نظر دارد چه آن کسی که رییس فدراسیون شده است و چه آن کسی که رای نیاورده است. در تمام این مدت که ما انتخابات های مختلف را برگزار کردیم چنین صحبت‌هایی مطرح بود. اگر فرد رای می آورد خودش رای آورده و رییس شده اما اگر رای نمی آورد می‌گویند انتخابات مهندسی شده است. از آقای عبدی هم بپرسید که چه کسی از او خواسته تا صحبت نکند.

در این هنگام عبدی با ورود به جمع خبرنگاران اعلام کرد که محمدعلی شجاعی، سرپرست فدراسیون در زمان انتخابات به نمایندگی از وزارت ورزش و جوانان از او خواسته تا صحبت نکند.

داورزنی بعد از این اظهار نظر به خبرنگاران گفت‌: آقای عبدی نایب رییس آقای شجاعی بوده و شاید آقای شجاعی برای این که حاشیه‌ای ایجاد نشود یا فضا آرام باشد تا بالاخره فدراسیون به ثباتی برسد این درخواست را از آقای عبدی انجام داده است. من هم از همه شما عزیزان می‌خواهم که فضا را آرام کنید و اجازه دهید فدراسیون به دور از حاشیه و با رسیدن به ثبات لازم برنامه‌های خود را عملی کند تا بتواند در بازی‌های آسیایی جاکارتا با آرامش حضور پیدا کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز