سرپرست وزارت ورزش و جوانان موضوع استعدادیابی را یکی از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه دانست.

به گزارش مرور نیوز، نصرالله سجادی در حاشیه جشنواره همگانی استعدادیابی که از صبح امروز (یکشنبه) در هتل المپیک آغاز شده اظهار داشت: خوشحالم امروز در جمع شما هستم و به صورت گسترده در خصوص موضوع استعدادیابی قرار است صحبت‌های خوبی انجام شود. استعدادیابی یکی از محورهای اصلی وزارت ورزش است و در 2 سال گذشته تلاش همه در این بوده که این موضوع شکل جدی به خود بگیرد.

وی افزود: در مذاکراتی که با معاون همگانی وزارت ورزش داشتیم قرار شد که مسئله شناسایی استعدادها به صورت متمرکز انجام شود و به صورت فراگیرتری در سطح کشور صورت بگیرد. ما در جلسات متعددی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که تا پایان سال در چارت 31 استان موضوع استعدادیابی فراگیرتر شود.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: فدراسیون‌های ورزشی هم باید بیشتر اولویت خود را روی این موضوع قرار دهد. این موضوع باید در تهران بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. بدون شک از طریق فراخوان‌هایی که قرار است منتشر کنیم افراد زیادی شرکت می‌کنند و در این کار استعدادهای بیشتری شناسایی خواهند شد.

سجادی عنوان کرد: در مرحله اول و طی جلساتی که مراکز ستادی حوزه ستادی وزارت ورزش خواهند داشت، بیشتر در این باره صحبت می‌شود و به ترتیب در 3 دوره زمانی و در هر دوره 10 استان تحت پوشش این فراخوان خواهند بود. تلاش همه این است که کسانی که استعداد دارند در این فراخوان شرکت کنند ضمن اینکه ما با امکاناتی که داریم نمی‌توانیم همه مراکز را پوشش دهیم.

وی گفت: اولویت‌های استان‌ها در رشته‌های مختلف مشخص شده و ما براساس همین مسئله کار را انجام خواهیم داد ضمن اینکه این موضوع بیشتر در 3 روز پایانی هفته انجام خواهد گرفت.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: همیشه سعی کردیم توجه ویژه ای به ورزش‌های پایه داشته باشیم در واقع علاوه بر رشته‌های مختلف رشته‌هایی همچون دوومیدانی و ژیمناستیک مورد توجه بیشتری هستند تا بتوانیم در آنها نیز به بحث استعدادیابی بپردازیم، ما از 2 سال پیش به مراکز قهرمانی نیز توجه کردیم و امسال اعتبار خوبی به استان‌ها بابت خرید اعتبارات استعدادیابی می‌دهیم و تا پایان هفته استان‌هایی که در مرحله اول خرید نداشتند پرداخت‌هایی به آنها خواهیم داشت.

سجادی در خصوص جلسه رای اعتماد به سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان گفت: ما امروز در جشنواره استعدادیابی هستیم و در این خصوص حرف می‌زنیم.

وی همچنین در خصوص زمین تمرین تیم ملی فوتبال عنوان کرد: این موضوع را از فدراسیون فوتبال سوال کنید.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان در پایان در خصوص هزینه جشنواره امروز گفت: برای این جشنواره 6 میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز