دبیر فدراسیون والیبال روسیه دلیل بازی نکردن ستاره ۲۱۳ سانتی‌متری تیم ملی این کشور در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ را فاش کرد.

به گزارش مرور نیوز، «الکساندر یارمنکو» دبیر فدراسیون والیبال روسیه بعد از حدود یک سال، دلیل بازی نکردن «دیمیتیری موزرسکی» ستاره 213 سانتی‌متری تیم ملی روسیه در مسابقات انتخابی المپیک 2016 در برلین ریو را فاش کرد.

یارمنکو اظهار داشت: در جریان جام حذفی والیبال روسیه که در ماه دسامبر سال گذشته در کالینینگراد برگزار شد، دیمیتری به ولادیمیر آلکنو (سرمربی تیم ملی والیبال روسیه) اعلام کرد که به دلایل شخصی نمی‌تواند در اردوهای تیم ملی شرکت کند. او حاضر نشد بیشتر از این توضیح بدهد و تنها گفت که باید بین تیم ملی و خانواده‌اش، یکی را انتخاب کند. باا ین حال ما به او یک هفته فرصت دادیم تا تصمیم نهایی خود را بگیرد.

او ادامه داد: فردای آن روز، موزرسکی با آلکنو تماس گرفت و عذرخواهی کرد. ولادیمیر این تماس او را علاقه به بازی در تیم ملی برداشت کرد و نام او را در لیست تیم ملی روسیه قرار داد و اعلام کرد. موزرسکی بلافاصله تماش گرفت و مکالمه خود را با من به آلکنو یادآوری و تأکید کرد که همچنان نمی‌تواند در اردوهای تیم ملی شرکت کند. من هم به او گفتم که خودش با آلکنو تماس گرفته و عذرخواهی کرده و او گفت که تماسش از روی ادب بوده و خواسته بابت عدم حضورش در تیم ملی و دردسری که ایجاد کرده معذرت خواهی کند.

دبیر فدراسیون والیبال روسیه گفت: ما تاکنون دلیل خاص دیگری در مورد این قضیه نشنیده‌ایم ولی بعدها مشخص شد که همسر موزرسکی او را در این موقعیت قرار داده است. بنابراین او سال نو را در کنار خانواده‌اش جشن گرفت. من فکر می‌کنم این موضوع برای او از تلاش برای گرفتن سهمیه المپیک 2016 ریو مهم‌تر بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز