سرمربی تیم ملی آلمان درباره مقایسه لیونل مسی و کریستیانو رونالدو گفت: من بازیکنی به کاملی لیونل مسی ندیدم و به همین خاطر ترجیح میدهم که تیمم با او روبرو نشود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از بیلد، مقایسه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی به جام جهانی هم کشیده شده است. این بحث که در یک دهه گذشته بارها از زبان بازیکنان و مربیان مختلف شنیده شده است، این بار نیز از یواخیم لوو پرسیده شد که این مربی در پاسخ گفت: انتخاب من بین این دو بازیکن، مسی است. رونالدو بازیکن فوق العاده‌ای بوده و سال‌ها ماشین گلزنی تیمش است ولی من بازیکنی به کاملی لیونل مسی ندیدم و به همین خاطر ترجیح میدهم که تیمم با او روبرو نشود. مسی بازیکن در خدمت تیم است و در یک دهه گذشته هر فصل تقریبا ۵۰ گل به ثمر رسانده و ۳۰ الی ۴۰ پاس گل هم برای هم تیمی‌های خود فراهم کرده است.

او در ادامه صحبتهای خود گفت: مسی قابلیت این را دارد که ۸ یا ۹ بازیکن حریف را پشت سر بگذارد و برای خود موقعیت گلزنی ایجاد کند. این همان جادویی است که ما از بازیکن دیگری نمی‌بینیم.

یواخیم لوو در دوره قبل جام جهانی با آلمان به عنوان نخست دست یافت و اکنون امیدوار است بتواند برای دومین بار پیاپی تیمش را به قهرمانی در این رقابت مهم برساند. تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی باید با تیم‌های سوئد، مکزیک و کره جنوبی دیدار کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز